Kultúra

Vianočné aranžmány plné nápadov

 

V pondelok 09. decembra sa v priestoroch sály Mestského kultúrneho strediska zišli šikovné ruky dospelých a detí na tvorivých dielňach. Tie organizovalo miestne Centrum voľného času a Základná umelecká škola v Dobšinej. Vianoce sa nezadržateľne blížia a každý si na tento najkrajší čas v roku pripravuje domácnosť, či dobroty, no k tomu patrí aj adekvátna výzdoba. Práve tá bola včera hlavnou témou tvorivých dielní, kde sa tvorili vianočné aranžmány. Ako môžete vidieť na našich fotografiách, mnohým sa veľmi darilo a výsledný efekt bol nápaditý a zaujímavý.

Bližšie nám o včerajšku povedala Bibiána Slováková z Centa voľného času. „Dnešné vorivé dielne sme pripravili k vianočným inšpiráciám, pričom téme Vianoc sa venujeme teraz najviac. Okrem toho, že sme v poslednom čase pripravili Mikulášske posedenie a bude aj výstava, chceli sme pripraviť aj niečo, kde by sa mohla zapojiť aj verejnosť. Môžu si tak všetci vyrobiť svoj vianočný aranžmán. Pripravili sme si aj vianočný veniec a vianočný stromček.“ Ako všetci vieme, tie nechýbajú azda ani v jednej rodine počas sviatkov. Ešte zaujímavejšie sú použité materiály na ich výrobu.

„Všetko je z prírodných materiálov, ktoré sú jednak najlacnejšie, ale aj najdostupnejšie. Ako vidíte pripravili sme si napríklad z arašidov sobíkov a z cestovín sú stromčeky. Je to jednoduchá príprava, ktorú zvládne každý za pomoci tavnej pištole. Výsledok pritom stojí za to. Budeme mať naše práce aj na vianočnej výstave.“ Vianočná výstava sa bude konať v utorok 17. decembra v priestoroch Mestského kultúrneho strediska od 09:00 hod.  

{gallery}foto_kultura/vianocne_dielne{/gallery}

Foto: Redakcia MD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »