Kultúra

Vianočná výstava v Dobšinej prilákala mnohých

 

December je mesiac, na ktorý sa už všetci veľmi tešíme. Dlho očakávané Vianoce sú tie najkrajšie sviatky počas roka. Bývajú plné nezabudnuteľných okamihov, na ktoré spomíname ešte dlhé roky. Pre každého tieto sviatky znamenajú niečo iné a každý si z nich vezme to, čo je pre neho vzácne. Vône a chute, tradície a zvyky, žiarivé detské oči či hrejivý pocit pri srdci z možnosti robiť radosť niekomu inému, sú neklamnými znakmi toho, že Vianoce sa k nám po roku opäť vrátili.

Tak ako každý rok i tento predvianočný čas sme sa stretli 19.12.2018 na Vianočnej výstave v Kultúrnom dome. Pedagógovia, žiaci a študenti škôl a školských zariadení z Dobšinej a okolia pripravili nepreberné množstvo prekrásnych vianočných dekorácii a výrobkov. Návštevníci výstavy mohli obdivovať výsledky tvorivosti a fantázie šikovných rúk, nájsť si niečo pekné pre radosť, vyzdobenie príbytku alebo darček pre svojich blízkych. Rekordná účasť návštevníkov a pochvalné reakcie nás veľmi tešia a motivujú do ďalšej činnosti.

Výstavu zastrešuje Centrum voľného v Dobšinej a v tomto roku vystavovali prekrásne výrobky: Základná umelecká škola Dobšiná, Detský domov Dobšiná, Školský klub pri ZŠ Dobšiná, Gymnázium Dobšiná, MŠ a ZŠ Nižná Slaná, Špeciálna základná škola, Nová ul. Dobšiná, Odborné učilište, Nová ul. Dobšiná, CVČ Dobšiná, MŠ P.J. Šafárika, pani Šoltésová, Debnáriková, Bachňáková, pán Macko a Stredná odborná škola, Zimná ul. Dobšiná, ktorá si pre nás pripravila vianočný punč, sladké pečivo a zaujímavú prezentáciu svojej činnosti.

Ing. Mária Rybárová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »