Kultúra

Vianoce očami žiakov Základnej školy v Dobšinej

 

Vôňa medu, ihličia, dobrôt plný stôl,
atmosféra vianočná, liek na každý bôľ.
Je to čas vianočný, keď stromček sa ligoce,
zo srdca prajeme Vám prekrásne Vianoce

Blížia sa Vianoce, čas otvárania ľudský sŕdc, najkrajšie a najradostnejšie sviatky v roku. Čas radosti, veselosti, lásky, pokoja… Čas, keď sa môžeme na chvíľu pristaviť, zamyslieť sa nad čarom a atmosférou vianočných sviatkov. Ľudí sa zmocňuje sviatočná nálada. Každému akosi viac záleží na priateľoch, na blízkych a úcta k rodine nadobúda zväčšený rozmer.
V čase adventu sa stávame lepšími, oživujeme tradície svojich predkov a snažíme sa čo najviac spríjemniť si tých pár sviatočných chvíľ. Hľadanie vhodných darčekov, nákupy, zdobenie vianočného stromčeka, upratovanie, vôňa domova preplnená ihličím, vôňa medovníkov – to všetko neodmysliteľne patrí k Vianociam.

Aj my sme sa na nich pripravili  a pomocou umeleckého slova a výtvarného umenia sme si ich vychutnali.  Básne a výtvarné práce našich žiakov zanechali v našich srdciach stopy pohody, radosti a lásky. Literárne a výtvarné práce sme vyhodnotili a najlepšie práce aj ocenili.

Najkrajšie literárne práce napísali: Peťka Wágnerová, Terezka Vikartovská, Sofka Sadlowska, Evan Macko Beluš, Silvia Hadušovská a Natália Kašparová, Anetka Berkešová. Najkrajšie výtvarné práce nakreslili: Katka Krivanská,Miška Bugošová,Sandra Kragová, Kajka Klementová, Katka Šmelková, Vanesa Mirgová

Vianoce – prídu ticho, nenápadne. V dušiach nech sa nám rozhostí krásny pocit, na stole nech vonia kapor, či iné dobroty a Štedrý večer nech zanechá v srdciach stopy  lásky.  Nech všetko to dobré a krásne tak skoro nevyprchá z našich životov a z nášho každodenného správania sa jeden k druhému. Nech vianočný čas trvá čo najdlhšie.

Mgr. Marína Krivanská, Mgr. Andrea Brondošová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »