Kultúra

Veľkonočné inšpirácie a súťaž o železného chlapca a železné dievča

 

Veľkonočné inšpirácie

V rámci príležitostnej činnosti centra voľného času pravidelne organizujeme aj rôzne, tematicky zamerané tvorivé aktivity pre jednotlivé triedy našej materskej školy. Tentoraz k nám prišli predškoláci, ktorí si mali vyrobiť zajačika. Jednotlivé časti si deti vymaľovali podľa vlastnej fantázie a my sme im ich  pomohli zlepiť. So zajkom si deti môžu vyzdobiť svoje izbičky a kedykoľvek sa s ním môžu aj zahrať. Z konečného výsledku sa všetci veľmi tešili.

Železný chlapec, železné dievča

K veľmi obľúbeným podujatiam, ktoré v centre pripravujeme pre všetky deti našich záujmových útvarov patrí aj súťaž Železný chlapec, železné dievča. Pre všetkých máme pripravené disciplíny zamerané nielen na silu, zručnosť či obratnosť, ale aj na šikovnosť, taktiku a dôvtip. Svoje schopnosti a zručnosti si chlapci a dievčatá zmerali vo zvislom pretláčaní tyčou, v prefúkaní sa pierkom po vyznačenej trati, v súboji o zhodenie papierovej čiapky z hlavy a v čo najrýchlejšie vyfúknutej bubliny zo žuvačky. V záverečnom rozbroji medzi chlapcami aj dievčatami išlo o pretiahnutie súpera v sede na svoju polovicu, ktorého ťahali za nohu. Tentoraz sa na stupni víťazov umiestnili a titul Železný chlapec a Železné dievča si zaslúžene vybojovali Radoslav Filiczký a Janka Lachová. Víťazom srdečne blahoželáme a taktiež ďakujeme všetkým, ktorí sa súťaže zúčastnili. Cieľom podujatia nie je len vydať zo seba maximum a poznať svoje hranice, ale tiež zabaviť sa pri týchto súťažiach, dodržiavať zásady fair play a zmysluplne stráviť svoj voľný čas.

Foto: CVČ Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »