V priestoroch radnice prijali ocenených darcov krvi

Obetavosť, ľudskosť a solidarita boli dôvodom stretnutia dňa 11. decembra 2018 v priestoroch historickej radnice mesta Dobšiná. Samospráva nášho mesta verejne ocenila po vzore Slovenského Červeného kríža (SČK) hrdinov z nášho mesta, bezpríspevkových darcov krvi. Oceňovanie darcov prebiehalo za účasti primátora mesta, Jána Slováka, predsedu miestneho spolku SČK, Juraja Kariku a členov Zboru pre občianske záležitosti. Bezpríspevkoví darcovia krvi svojim rozhodnutím pomáhať ľuďom v tej najťažšej chvíli preukázali svoju ľudskosť a nezištnosť. Darcovstvo má svoju tradíciu, má svojich stálych darcov, ktorí k tomu vedú aj svoje potomstvo a príbuzných. Inak tomu nie je ani v našom meste, kde v tomto roku deväť občanov pravidelne pomáha iným tým najvzácnejším darom života.

V celom okrese nájdeme dovedna 115 ocenených záchrancov života a v našom meste sú držiteľmi vzácnych ocenení títo občania: Bronzová plaketa: Marek Klementík, Jozef Gorej. Strieborná plaketa: Peter Žori. Zlatá plaketa: Róbert Mol, Zdeněk Rupp, Jaroslav Plačko. Diamantová plaketa: Pavol Majerík, Vladimír Lenkey. Medaila Kňazovického: Ján Lipták. Primátor Dobšinej a zástupca SČK preto verejne vyslovili vďaku za humánny čin darcov, ktorí sa okrem pozornosti od samosprávy v závere podujatia podpísali do Pamätnej knihy mesta Dobšiná.

Text & foto: Red. JK