V priestoroch CVČDaM vyrastá viacúčelové ihrisko

Centrum voľného času, detí a mládeže (CVČDaM) v Dobšinej navštevujú deti z Dobšinej a okolia vo vekovom rozpätí od 3 do 18 rokov a zariadenie sa skoro 25 rokov podieľa na zmysluplnom trávení času obyvateľov. Vedenie CVČDaM sa rozhodlo v poslednom období využiť priestranstvo okolo centra na to, aby mohlo poskytnúť ešte väčšie vyžitie pre svojich návštevníkov. Hráme sa zdravo – tak znie projekt, do ktorého sa centrum prostredníctvom nadácie Coop jednota zapojilo a jeho myšlienkou bolo vybudovanie viacúčelového ihriska vo svojom areáli. Dobšiná bola v tomto projekte úspešná a my sme preto navštívili Centrum voľného času, detí a mládeže v Dobšinej, aby sme sa o tomto skvelom projekte dozvedeli viac.

Ako pre náš portál povedala riaditeľka CVČDaM Ing. Mária Rybárová: „Cieľom je využiť a zatraktívniť exteriér nášho zariadenia na zmysluplné trávenie voľného času formou športových a pohybových aktivít a hier, prostredníctvom ktorých si budú deti formovať zdravý životný štýl. V súčasnosti sme nútení využívať priestory miestnych škôl. Veľkou výhodou ihriska bude jeho mnohostranné využitie a pozitívny prínos aj pre naše deti zo záujmových útvarov. Každoročne zorganizujeme okolo 65 podujatí a akcií nie len pre členov záujmových útvarov, ale aj pre deti z Dobšinej a ich rodičov, známych a záujemcov z blízkeho okolia.

V rámci pravidelnej činnosti útvarov otvárame každoročne okolo 23 krúžkov, ktoré vedú interní, aj externí zamestnanci. Veľký dôraz kladieme, aj na prostredie, v ktorom realizujeme naše krúžky, akcie a podujatia. K tomu nám pomôže aj toto viacúčelové ihrisko, kde sme prostredníctvom projektu získali vybavenie vo forme oceľových stĺpov na siete, volejbalovej siete, futbalových bránok, lezeckej steny, trampolíny a závesných rebríkov. Chceli by sme tiež týmto poďakovať mestu Dobšiná a Podniku služieb mesta, za poskytnutie pracovníkov a techniky na úpravy terénu a osadenie získaného vybavenia.“ Na záver povedzme, že viacúčelové ihrisko sa slávnostne otvorí v septembri.

Foto: Redakcia MD