Kultúra

V predvianočnom období navštívili s programom miestny stacionár

 

Deti z Komunitného centa mesta Dobšiná v spolupráci s terénnymi sociálnymi pracovníkmi navštívili dňa 04.12.2017 miestny stacionár. Práve v predvianočnom období sa totiž rozhodli rozveseliť klientov stacionára prostredníctvom bohatého programu, ktorý si pre nich pripravili. V úvode ich vystúpenia zaznela pieseň a básne, ktoré sa viažu k vianočnému obdobiu, ale aj vinše. Zakrátko na to nasledovalo divadelné predstavenie o Jankovi a Marienke, ktorú si v poslednom období deti nacvičili pod vedením terénnych sociálnych pracovníkov.

„Zmyslom našich aktivít je podporiť talent detí. V našej práci sa stretávame najmä s rodičmi, no chceme pracovať aj s ich deťmi. Mnohé sú veľmi šikovné a aj prostredníctvom týchto predstavení chceme ukázať, že mnohé majú naviac. Na naše nácviky sa deti tešia a poctivo sa ich zúčastňujú. Dnes sme sa rozhodli s našimi scénkami navštíviť seniorov v stacionári a naše pôsobenie je zamerané pre všetky skupiny obyvateľstva. Keďže pred nami je sviatok sv. Mikuláša, prispôsobili sme tomu aj náš program v podobe básní a vinšov, ale aj vtipnom prevedení vianočných televíznych spotov.“ Dodal Mgr. Matúš Galo, terénny sociálny pracovník v Dobšinej.

Text & foto: Juraj Karika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »