Kultúra

V materskej škole si deti vyskúšali prednes poézie a prózy

 

Dňa 22.03.2018 sa v dopoludňajších hodinách v MŠ na ulici SNP v Dobšinej uskutočnila školská súťaž v prednese poézie a prózy detí . Pozvanie na školskú súťaž prijala vedúca školského úradu, Mgr.Monika Dúdorová a pracovníčka mestskej knižnice, Štefánia Heutschyová.

Riaditeľka, Mária Gazdíková otvorila túto súťaž krátkym príhovorom a deti z motýlikovej triedy vystúpili so svojou piesňou. Prednesu sa zúčastnilo  šesť recitátorov:Viktória Holmoková,Olívia Dudrová,Emka Fusková,Hanka Dudrová,Terezka Kuchárová a Paulínka Kalmárová. Deti túto aktivitu prežívali vážne a oduševnene. Každý chcel zarecitovať čo najlepšie. Jednotlivé deti sa navzájom povzbudzovali potleskom a tak sme pomohli nesmelým deťom.

Víťazi boli všetci, lebo všetci ukázali akí sú šikovní, ako vedia prednášať, ako vedia pracovať s hlasom a intonáciou. Deti krásne a nebojácne recitovali, začo boli v závere odmenené knihou, diplomom a drobnými upomienkovými darčekmi. Všetkým ostatným našim malým recitátorom želáme krásne chvíle s knihou, či už doma, alebo v materskej škole. Týmto by som chcela poďakovať učiteľkám, ktoré pripravili deti na prednes, riaditeľke MŠ Márií Gazdíkovej, rodičom a pozvaným hosťom, za upomienkové darčeky. Kniha je najlepšia kamarátka, ktorá nesklame, pobaví deti a poučí.

„ Príď dieťa, uč sa múdrym byť.“ Týmto výrokom sa riadime aj my v materskej škole .Snažíme sa pre deti urobiť deň plný zábavy, smiechu, radosti a múdrosti. A práve aj táto aktivita pozdvihla úroveň našej práce a posunula k premýšľaniu, čo pripraviť deťom na zajtra, aby k nám chodili s radosťou a boli spokojné.

Dana Gergošová, učiteľka MŠ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »