Aktuality

V materskej škole realizuje SČK Dobšiná projekt Evička a deti

 

Slovenský Červený kríž (SČK) má v meste Dobšiná prostredníctvom svojho miestneho spolku viacero aktivít. Tie sú v prevažnej miere zamerané na širokú verejnosť v rámci kampaní, či dohľadu nad najrôznejšími hromadnými podujatiami. Práca SČK je však orientovaná aj na školy a predškolské zariadenia, čoho dôkazom je aj aktívny projekt s názvom Evička a deti. Ten je zameraný na deti predškolského veku a v súčasnosti sa do neho zapojila Materská škola na ulici SNP, kde dve členky mládeže SČK Dobšiná usporadúvajú pre deti vhodný, náučný program.

Oslovili sme preto Karin Puškášovú a Petru Sarnovskú z miestneho spolku Slovenského Červeného kríža v Dobšinej, aby nám bližšie opísali ich projekt. „Projekt Evička, ktorý realizujeme v škôlke je pre najstaršie deti predškolského veku. Našim cieľom je naučiť deti, ako sa zachovať v kritických situáciách, čo robiť v prípade výnimočných udalostí, ako napríklad úrazy, či menej vážne poranenia. Všetko im prezentujeme hravou formou, kde ústrednou postavou je Evička, malé dievčatko, ktoré je niekedy nešikovné a ublíži si, alebo je svedkom udalostí, kde je potrebné zasiahnuť.“

Škôlku členky SČK navštevujú raz mesačne a ako môžete vidieť na našich záberoch, deti z ich prítomnosti majú vždy radosť. „Evička je aktívna momentálne v dvoch predškolských triedach materskej školy. Deti sme vlastne v začiatkoch museli vedieť zaujať a celá komunikácia musí byť prispôsobená ich veku. Hovoríme im o podstatných veciach, máme tiež ku každej téme, ktorá sa v daný mesiac preberá aj podklady vo forme obrázkov, či hier, aby to nebolo len o rozprávaní. Teší nás, že si z toho deti naozaj veľa pamätajú. To najlepšie na tom je asi to, že či už teraz, ako škôlkári, alebo neskôr budúci školáci, budú vedieť to najdôležitejšie pre poskytnutie adekvátnej pomoci.“ Viac o projekte sa môžete dozvedieť napríklad TU.

Foto: Redakcia MD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »