Kultúra

V komunitnom centre hovorili na tému obchodovania s ľuďmi

Komunitné centrum mesta Dobšiná v čase jarných prázdnin dňa 19.2.2019 zorganizovalo v spolupráci s psychologičkou z CPPPaP Košice Mgr. Dominikou Pavligovou prednášku na tému Obchodovanie s ľuďmi. Obchodovanie s ľuďmi či novodobé otroctvo to sú pojmy, ktoré sa používajú v súvislosti s jedným z najneľudskejších konaní na svete, kde tovarom sa stávajú ľudia. Žiaľ, tieto pojmy ešte nepatria do histórie. Naopak sú veľmi aktuálne aj dnes, aj keď v inej, pozmenenej podobe.

Najčastejšími obeťami obchodovania s ľuďmi na Slovensku sú prevažne ženy pochádzajúce z Košického kraja z prostredia obcí, ktoré pochádzajú zo slabých sociálnych pomerov a sú veľmi málo informované. Aj z  týchto dôvodov sa v našom Komunitnom centre organizujú preventívne aktivity, akou bola aj táto prednáška. Zvolená téma našu mládež zaujala a po prednáške s psychologičkou z CPPPaP aktívne diskutovali. Touto cestou ďakujeme Mgr. Dominike Pavligovej za to, že prijala naše pozvanie do KC a že si pre nás a naše klientky našla čas. Veríme, že naša spolupráca bude pokračovať aj v ďalšom období a pripravíme spolu v KC ďalšie preventívne aktivity.

Text, foto :  PhDr. Eva Mihóková, odborný garant KC