Šport

V Dobšinskej Ľadovej Jaskyni slávnostne otvorili areál bežeckého lyžovania

 

V nedeľu 13. januára 2019 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie obnoveného areálu bežeckého lyžovania v Dobšinskej Ľadovej Jaskyni. V nádhernom prírodnom prostredí Národného parku Slovenský raj pribudli nové možnosti pre milovníkov bežeckého lyžovania. Tradícia bežeckého lyžovania v regióne siaha ešte do čias pred druhou svetovou vojnou. Tamojšie trate boli za desaťročia dejiskom mnohým pretekov v bežeckom lyžovaní i biatlone. V roku 2018 došlo k ich obnove vďaka iniciatíve Mestských lesov Dobšiná, spol. s.r.o. a mesta Dobšiná. Ide o posledný z projektov, ktoré vlani cez program Terra Incognita podporil Košický samosprávny kraj cez krajskú organizáciu cestovného ruchu Košice Región Turizmus.

Otvorenia areálu sa zúčastnil aj predseda Košického samosprávneho kraja, Ing. Rastislav Trnka a výkonná riaditeľka krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus, JUDr. Lenka Vargová Jurková, ktorí spolu s primátorom mesta Dobšiná, Jánom Slovákom, a konateľom Mestských lesov Dobšiná, spol. s.r.o., Marcelom Kollárikom, po krátkych príhovoroch otvorili areál slávnostným prestrihnutím pásky. Milovníci bežeckého lyžovania tak po prípitku vyštartovali na 4 okruhy bežkárskych tratí, na ktorých si mohli užiť prírodné scenérie Slovenského raja. Program dopĺňal aj kultúrny program v podaní mohutných chlapských hlasov z Folklórneho súboru Gemer, ktorí rozozvučali Samelovu dolinu aj hrou na fujare či akordeóne.

Text: Ing. Terézia Tkáčová, foto: Anna Macková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »