Kultúra

V Dobšinej s cudzími jazykmi pomôžu maňušky

Centrum voľného času, detí a mládeže v Dobšinej je v poslednom období úspešné v realizovaní rôznych projektov. Tie sú zamerané na deti a mládež z Dobšinej a blízkeho okolia. Výborne zohratý kolektív pedagogických zamestnancov bol úspešný aj v tomto prípade. S otvorením nového záujmového útvaru, sa centru podarilo získať prostriedky z projektu, ktorý má za cieľ urobiť učenie zábavnejším. Maňušky pozná celý svet a dodnes má bábkové divadlo svoje čaro pre malých, ale aj veľkých divákov. A práve maňušky sa rozhodlo využiť CVČ na to, aby zlepšilo jazykovú zdatnosť.

Do Centra voľného času v Dobšinej sme dnes zavítali aj my, kde nám o tomto projekte povedala viac Bibiána Slováková. „Na základe toho, že sme v tomto školskom roku otvorili nový útvar s názvom „Maňúškovo“, sme sa s pani riaditeľkou Ing. Rybárovou rozhodli, že napíšeme adekvátny projekt. V centre sme totiž nemali samotné maňušky a ich výroba je dosť nákladná. Podarilo sa nám nájsť výzvu v Nadácií Orange, ktorá vyhlásila predkladanie projektov s názvom „My sa neučíme, my sa hráme.“ Podali sme si teda projekt s tým, že sme požiadali o finančné prostriedky na maňušky, divadielko a rekvizity.“

Dobšinské Centrum voľného času bolo úspešné a ako sme spomenuli v úvode, samotná realizácia bude s dôrazom na vzdelávanie hrou. „Bola nám schválená plná suma a Nadácia Orange nás podporila v sume 843 eur. Budeme chodiť hrávať divadielka do Základnej školy v Dobšinej, na hodiny anglického, nemeckého a ruského jazyka. Členovia nášho Maňúškova sa naučia krátke scénky, ktoré budú doprevádzať hovoreným slovom v cudzom jazyku, čo je aj hlavným cieľom. Od apríla, až do júna, by sme teda na ZŠ v Dobšinej mali všetko realizovať v spolupráci s pani učiteľkami. Samozrejme budeme divadielko využívať aj v rámci podujatí v meste, ale aj v škôlke, kde samozrejme prispôsobíme tématiku a formu veku detí.“ Dokončila pre náš portál Bibiána Slováková, zamestnankyňa CVČ, ktorá Maňúškovo vymyslela.

{gallery}foto_organizacie/cvc_manusky{/gallery}

Foto: Redakcia MD