Uvedenie do „Siene slávy Dobšinského kopca“ MUDr. Pavla Záhradníčka

Na poslednom tankovaní pri príležitosti ukončenia motoristickej sezóny v Dobšinej bola založená „Sieň slávy Dobšinského kopca“. Ako prví do Siene slávy boli v roku 2016 uvedení: MUDr. Pavel Záhradníček a MVDr. Ladislav Husár.

Dňa 14.11.2016 som mal tú česť, z poverenia primátora mesta Dobšiná Jána Slováka a riaditeľa pretekov Marcela Kollárika odovzdať osobne, MUDr. Pavlovi Záhradníčkovi túto cenu priamo v jeho terajšom bydlisku v malej dedinke pri Zlíne. V družnej debate a spomínaní na začiatky a prípravy Dobšinského kopca, ale aj na jeho celkový pobyt v Dobšinej sme spoločne strávili takmer dve hodiny. Doktora Záhradníčka uvedenie do „Siene slávy Dobšinského kopca“ veľmi potešilo, ale aj zaskočilo, lebo si myslel, že keď už nie je v centre diania, tak si na neho už nikto nespomenie.

V závere nášho stretnutia ma MUDr. Pavel Záhradníček požiadal, aby som odovzdal pozdravy primátorovi mesta Dobšiná Jánovi Slovákovi,  riaditeľovi pretekov Marcelovi Kollárikovi, všetkým organizátorom Dobšinského kopca a všetkým občanom Dobšinej, ktorí si na neho ešte spomínajú.

Jaroslav Oravec