Kultúra

Utorok v Dobšinej patril batikovaniu

 

Príjemné popoludnie strávili deti  a dospelí na tvorivých dielňach v utorok 22.októbra v kultúrnom dome v Dobšinej. Témou tvorivých dielní, ktoré raz mesačne organizuje ZUŠ a CVČ bolo batikovanie. Ako nám povedala Mgr. Jana Krišáková,  vyväzovaná batika je klasická technika farbenia látok, kedy vzor vzniká obväzovaním textilu a varením v rôznych farbách.  „Bolo zaujímavé pozorovať, s akou chuťou účastníci vytvárajú rôzne farebné vzory, kruhy a línie  na obrúskoch, šatkách, šálikoch a vankúšikoch.  Každý si našiel svoj spôsob skladania látky a viazania špagátu.“

Mladšie deti  vytvárali jednofarebnú batiku, staršie deti a dospelí si vyskúšali viacfarebné batikovanie. „Veľmi nás potešila vysoká účasť detí aj dospelých, a ich radosť  z vydarených výtvorov, ktoré si odniesli so sebou.“ Dokončila riaditeľka ZUŠ Krišáková a Ing.  Mária Rybárová, riediteľka CVČ v Dobšinej dodala:

„V dnešnom uponáhľanom a stereotypnom živote majú ľudia málo príležitostí na sebarealizáciu. Týmito kurzami chceme umožniť deťom aj dospelým  využiť svoj tvorivý potenciál, stretnúť sa, kreatívne a umelecky sa realizovať. Týmto chceme pozvať obyvateľov nášho mesta na tvorivé dielne v novembri, kedy budeme vyrábať ručne viazané zápisníky, ktoré môžu byť aj vhodným darčekom na Vianoce.“  V mesiaci december sa budú v rámci tvorivých dielní vyrábať vianočné aranžmány. O presných termínoch sa dozviete na stránkach CVČ a ZUŠ.

{gallery}foto_kultura/cvc_batika{/gallery}

Poskytnuté foto: CVČ & ZUŠ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »