Šport

Úspechy detí z detského domova v športových disciplínach

Tak ako sa všetci tešíme z prvých jarných lúčov, tak podobne sa každoročne aj deti z nášho zariadenia už nevedia dočkať zápolení v športových súťažiach na Regionálnom kole. Tohto roku sme sa tréningové úsilie detí snažili načasovať do Michaloviec, ktoré boli dejiskom súťaži v stolnom tenise, atletike a futbale. Zápolenia v spomínaných športoch sa konali v štyroch vekových kategóriách pre deti od 9 do 18 rokov. Pre nás bola sladkým predkrmom, súťaž v stolnom tenise, ktorá sa konala 25.4. 2019. Z nej sme vyťažili dve 1.miesta a to zásluhou Lukáša. P. v dvojhre , spolu s nim ešte triumfovala v zmiešanej štvorhre aj Virgínia J.

Druhými miestami náš úspech ešte zvýraznili opäť Virgínia. J a Jakub. P v dvojhre. O týždeň neskôr sme v celkovom počte 16 detí vyrazili za súťažami v atletike a futbale. Aj tam naši športovci držali našu vlajku veľmi vysoko. Na najvyšší stupeň vystúpili Alexander L.- 600 m a diaľka, Dominika K. – diaľka , Marcela. H.- 800 m a Klaudia Č.-guľa. Striebrom sa mohli popýšiť Dominika. K.- 60 m a 300 m , a Mária. D. – 800 m. Tretím miestom nám urobili radosť Mária. D. -60 m , Ivana. Č. – 100 m , Lukáš P. -výška a futbalové družstvo chlapcov.

V celkovom hodnotení sme obsadili z 11 -tich družstiev , krásne 3.miesto. Deti na súťaž pripravovali vychovávatelia Marek Leško , Pavol Leško a Marta Smreková. Treba len dúfať, že tieto výsledky deti povzbudia a dodajú im chuť do ďalších tréningov. Tak nám držte palce na celoslovenskom kole, kde si účasť vybojovalo 8 detí v individuálnych športoch a futbalové družstvo . Veríme ,že aj tam predvedú naše deti svoje schopnosti a talent a svojimi výsledkami urobia radosť nielen sebe , ale aj všetkým zamestnancom nášho zariadenia, ktorí sa svojou prácou podieľajú na výchove detí.