Aktuality

Čučo párty veselo pokračuje

 

Ako sme si z posledných rokov zvykli aj tento rok nie je výnimkou, kedy sa s oteplením vynárajú aj tradiční konzumenti najslávnejšieho nápoja v našom meste, čuča. Slnečné a teplé dni lákajú mnohých na prechádzku a najmä v parkoch tak môžeme naraziť na týchto neodmysliteľných okupantov lavičiek s igelitkami, z ktorých vykúka zelená fľaša.

 

Ani dnešok nebol výnimkou a hneď povedľa križovatky v blízkom parku sme natrafili na celú skupinku bezstarostných konzumentov. Najstarší z nich, Haro ako ho prezývajú všetci sa pre nás rozhovoril. „Policajtov ste tu niekde nevideli?“ bola jeho prvá otázka nasmerovaná na nás. „Lebo stále sa mocú okolo a hocikedy nám vylejú naše čučo“. Ponosoval sa na postup policajtov a popri tom jeden z prítomných vytiahol zelenú fľašu a svorne si z nej všetci odpili.

 

Policajtov sme veru nikde blízko nezahliadli a tak Haro pokračoval vo veselej konverzácii ďalej. „Keď prídu fízli tak aj rozdávajú pokuty, zväčša 30 euro to je:“ Spresnil sumu, ktorú bežne od polície očakáva. No na našu otázku či niektorý z nich už túto pokutu schytal reagovali svorne. „ Zatiaľ sme pokutu nedostali, zväčša nás len napomenú a vylejú nám čučo no pokuty sme ešte neplatili, nikto nám ich nedal“.

 

Je známe, že vedenie mesta Dobšiná už dlhodobo argumentuje bojom proti pouličnému požívaniu alkoholu a to najmä čo sa týka verejných priestranstiev akými sú parky. Najznámejšie je to formou VZN, ale aj aktívnym zapojením príslušníkov mestskej polície, prípadne občianskych hliadok. Je však na našej malej vzorke konzumentov čuča vidieť, že opatrenia sú nedostatočné a dalo by sa povedať, že bezzubé.

 

Ako nám naša partia čučárov povedala nikto z nich aj napriek tomu, že pijú verejne takmer denne neschytal pokutu, maximálne iba napomenutie či vyliatie ich drahocenného moku, ktoré stojí asi jedno euro. Evidentne na neho majú vždy a spôsob jeho vyliatia príslušníkmi mestskej polície nerieši vôbec nič. Je pritom jasné, že jediným problémom je neuplatňovanie VZN o požívaní alkoholu na verejnom priestranstve a tvrdého pokutovania bez rozdielu v praxi.

 

Nejeden občan by si chcel v parku oddýchnuť v kľude a pokiaľ možno aj v čistom prostredí, ale pokiaľ sa čučárom a podobným živlom bude vychádzať v ústrety a nebudú za svoje narúšania nijako sankcionovaní ľudia si na takýto obraz ako vidieť na našej fotografií z dneška budú musieť zvykať aj v priebehu tohto roka. Samospráva a najmä jej zložky by si preto mali dobre všímať čo sa deje priamo pred ich očami a mnohí sú za to všímanie, ale hlavne riešenia aj platení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »