Aktuality

Umiestnenie zastávky vyvoláva otázniky

 

V rámci rekonštrukcie námestia musela byť presťahovaná aj zastávka SAD, ktorá predtým roky stála priamo na námestí, v centre mesta Dobšiná. Mnohí obyvatelia vtedy pokladali takéto riešenie zastávky iba za dočasné.

Za dojem dočasnosti sa postaralo predovšetkým vedenie mesta tým, že vyhlásilo anketu, v ktorej sa prostredníctvom mestských novín zaujímalo o názor občanov, pričom im ponúklo šesť možných variant. Mnohé z riešení boli finančne nákladné, prípadne jedno nebolo vôbec realizovateľné z dôvodu možného porušenia zákona.

Poslanci mestského zastupiteľstva sa zo spomenutých dôvodov preto uzniesli 22. júna, že dočasné umiestnenie zastávky, ktoré vybrali na trhovisku povedľa budovy gymnázia, sa stane trvalým riešením.

V našej ankete, ktorú sme v tom čase spustili, sa vyjadrilo formou hlasovania 259 ľudí, pričom 59 %-tný podiel získala možnosť ponechania zastávky na pôvodnom mieste, teda na Námestí baníkov.

Riešenie zastávky rezonovalo ale aj na minulom zasadaní zastupiteľstva, ktoré sa konalo v utorok 15. novembra. V bode „rôzne“ informoval prítomných poslancov vedúci odboru výstavby Jaroslav Oravec o výstavbe autobusovej zastávky na Jarkovej ulici.

Oravec vo svojom príspevku skonštatoval, že na blízkom trhovisku majú byť odstránené predajné stoly aj s prístreškami, aby bolo viac miesta pre cestujúcich. “Projektová dokumentácia rieši zriadenie nového odstavného pruhu v šírke tri metre a pol metra by ostal bezpečnostný pás. Chodník by sa prispôsobil podľa tejto situácie. Nie je tu ešte zakreslená samotná zastávka, bude stredná, presklená, tak ako je na Troch ružiach. Myslím si, že sa celkom osvedčila, nakoľko je priehľadná z každej strany a nevykonávajú sa tam nejaké veci, ktoré by sa nemali.“

Na Oravcové slová reagoval poslanec Ján Slovák. „V každom meste na zastávke je nejaké sociálne zariadenie, u nás budú ľudia utekať niekde do obchodu, alebo cez celú tu betónovú plochu za kultúrny dom?“

„Vieme to riešiť aj prenosným WC,“ odpovedal mu vedúci odboru.

Niektorí poslanci v diskusii priznali, že toto riešenie bolo vyberané iba ako dočasné a autobusy dnes prechádzajú obytnou zónou naprieč celým sídliskom, pričom mnohí vodiči autobusov na týchto úzkych miestach aj stoja, ako je to vidieť na našom zábere, kde druhý autobus v poradí mal odchod v tom čase až o 15 minút, no už stál tesne za odchádzajúcim kolegom.

Poslanci mestského zastupiteľstva sa napokon uzniesli, že vyhlásia verejnú súťaž v bode 1 na výber dodávateľa stavebných prác a v bode 2 na odstránenie šiestich pultov stolov s prístreškom trhoviska. Všetko v hodnote 20 000 eur a v termíne do 31. marca 2012. Náčelníkovi Mestskej polície Michalovi Gergošovi uložili zabezpečiť dopravné značenie o zákaze státia v stanovenom úseku v termíne do budúceho zasadania mestského zastupiteľstva, ktoré sa bude konať 14. Decembra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »