Kultúra

Týždeň zdravej výživy na Základnej škole v Dobšinej

 

16. október je vyhlásený za Svetový deň zdravej výživy. Je to deň, ktorý nám má pripomenúť, že život každého človeka je jedinečný, neopakovateľný a nenahraditeľný. Preto by si ho mal každý z nás dostatočne vážiť a starať sa oň. Jednou z najdôležitejších vecí k dobrému a dlhému životu je zdravá výživa. V každom veku je vyvážená strava veľmi dôležitá. Potrebný je dostatok vitamínov a minerálov.  To, že zdravie nie je ľahostajné ani žiakom našej školy, nás presvedčili oni sami, počas Týždňa  zdravej  výživy.  Celý týždeň od 16.10.2017 do 20.10.2017 sa niesol v našej škole v duchu zdravej výživy.

V pondelok  si  PEER skupina pripravila rozhlasovú reláciu o zdravej výžive.  V utorok  si žiaci školy doniesli čo najzdravšiu desiatu- jabĺčka, hrušky, cereálie, jogurty a iné zdravé dobroty.  Zároveň v utorok a v stredu prebiehali v triedach aktivity o zdravej strave, ktoré si pripravili žiaci PEER skupiny: Timea  Ádámová, Vanesa Bodnárová, Tamara Kašparová, Martin Ovšonka, Barbora Plutová a Katarína Šmelková . Počas celého týždňa žiaci s triednymi učiteľmi a vyučujúcimi výtvarnej výchovy pripravovali postery na túto tému. V piatok sa práce  pozberali a vystavili sa v jedálni školy. Priebeh tejto skvelej akcie si môžete prezrieť vo fotogalérii.

Mgr. Andrea Brondošová a žiaci PEER skupiny

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »