Kultúra

Týždeň regionálnej výchovy žiakov vedomostne obohatil

Dobšiná. Náš región. Miesto, kde žijeme je plné vzácnych miest a krásnych zákutí. Vieme to my, ako občania mesta a vedia to aj žiaci Spojenej školy v Dobšinej, ktorí v termíne od 18. do 22. novembra absolvovali týždeň regionálnej výchovy.

Ako prezradila koordinátorka regionálnej výchovy na Spojenej škole, pani učiteľka Mgr. Štefánia Paulíková, s prácami žiakov aj s celým týždňom bola veľmi spokojná. V rámci týždňa žiaci absolvovali prehliadku evanjelického kostola s pani učiteľkou Mgr. Annou Kavkovou a našu školu poctil návštevou aj evanjelický pán farár Mgr. Radovan Gdovin. Na besede so žiakmi sa venoval najmä krásam Dobšinej a jej okolia. Žiakom prezentoval nádherné fotografie zo svojho súkromného archívu.

Na záverečnej výstave, venovanej tomuto tematickému týždňu, ktorá sa konala v priestoroch Spojenej školy na Novej 803 v Dobšinej, bolo vidieť, že naši žiaci sú skutočne šikovní. Medzi maketami, ktoré žiaci vytvorili, nechýbal evanjelický kostol, dopravné ihrisko, detské ihrisko, futbalové ihrisko ale aj dobre známa cigánska osada – aktuálne Dedičná ulica, budova Mestských lesov, novootvorené obchodné centrum Kocka mini, Hasičská zbrojnica, komín na sídlisku aj s rodinkou bocianov či ohrada s koníkmi. Žiačky učilišťa zase ušili vernú kópiu Dobšinského erbu.

Tematickými týždňami, ktoré pedagógovia Spojenej školy pripravujú pre žiakov, sa snažia zábavnou formou naučiť niečo nové, bez namáhavého memorovania učiva, ktoré je pre žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami častokrát veľmi náročné.

Mgr. Monika Gorejová