Kultúra

Tvorivé dielne si obľúbili všetky vekové kategórie

 

Centrum voľného času a Základná umelecká škola v Dobšinej už šesť rokov organizujú každý mesiac TVORIVÉ DIELNE, ktoré sú určené pre širokú verejnosť. Tvorivých dielní sa zúčastňujú všetky vekové kategórie od škôlkarov po dôchodcov. Záujem o tvorivosť nás teší a motivuje do ďalšej práce.

V roku 2018 sme sa stretli 10 krát. Od januára si deti i dospelí vyrábali: kalendár, obrázok so snežienkami, veľkonočného zajačika, prírodný osviežovač vzduchu, náhrdelník, drevené maľované náušničky a prívesky, darčekové krabičky, sovičku, vianočný venček a v decembri sme vyrábali vianočného škriatka. O tieto tvorivé dielne bol nebývali záujem, keď si škriatka prišlo vyrobiť 35 detí a dospelých.

Okrem pravidelných stretnutí sme v júni zorganizovali Deň kreativity, kde mali návštevníci možnosť zúčastniť sa tvorivých dielní a workshopov a vyrobiť si úžitkový alebo ozdobný predmet, čo aj plne využili a odchádzali s obrázkom maľovaným na sklo, textilným náhrdelníkom, krásnou kvetovou čelenkou, náušnicami a šperkami z polymérovej hmoty, dreveným obrázkom vytvoreným technikou decoupage, maľovaným tričkom, obrázkom vytvoreným mramorovaním, opaskom s ľudovým vzorom, ľanovým vrecúškom s grafickou potlačou linorytu, sviečkou zo včelieho vosku atď.

Je veľmi dôležité viesť deti k tvorivosti. Tvorivosť dáva zmysel životu, lieči človeka z chorôb modernej civilizácie, je spôsobom sebarealizácie. Tvoriť je najväčšou hodnotou pre spoločnosť, tvoriť znamená žiť. Význam tvorivosti narastá nielen pre samotného človeka, ale aj pre celú spoločnosť. Zmeny, v ktorých žijeme, sa vyznačujú veľkou dynamikou a vyžadujú si od každého jednotlivca byť kreatívny či tvorivý.

Veríme, že sme malou troškou prispeli aj my k zvýšeniu povedomia o tvorivosti a kreativite. Tešíme sa na stretnutia v roku 2019 a dúfame, že nám nedôjdu nápady.

Ing. Mária Rybárová, Mgr. Jana Krišáková   

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »