Kultúra

Tvorivé dielne s recyklovanými šperkami

 

V priestoroch herne Mestského kultúrneho strediska sa v utorok 21. apríla konali tvorivé dielne. Tie mali prívlastok recyklácie a využitia týchto materiálov na ďalšie účely. Ako povedala Ing. Mária Rybárová, riaditeľka Centra voľného času, detí a mládeže v Dobšinej, ktoré tvorivé dielne spoluorganizuje s miestnou základnou umeleckou školou: „Tvorili sme šperky z recyklovaných materiálov. Často sa venujeme týmto surovinám, ktoré sú považované za nepotrebné, no my im vieme nájsť využitie.

V minulosti sme vyrábali výrobky z plechoviek od kompótov, ale aj tetrapakových obalov a teraz sme sa rozhodli pre výrobu šperkov z plastových fliaš. Popri práci na šperkoch sme sa rozprávali s deťmi o recyklácií a jej význame pre životné prostredie. Z nastrihaných umelohmotných fliaš sme kolieska plastov opaľovali nad sviečkou do požadovaných tvarov. Následne sme vytavili dierku, do ktorej sa navliekla šnúrka.“ Ako môžete vidieť na fotografiách, týmto spôsobom vznikli veľmi pekné šperky, vhodné na bežné nosenie.

Foto: CVČ Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »