Kultúra

Turíčny štvrtok sa niesol v znamení tvorivosti

Maľovanie na asfalt: V parku pri ulici SNP kreslili škôlkári a žiaci 1. Stupňa ZŠ na asfalt. Na tému leto vzniklo množstvo prekrásnych obrázkov plných slnka, vody a prírody.

Divadlo: Po kreslení sa deti presunuli do kultúrneho domu, kde sa zabavili na divadelnom predstavení divadla Clipperton z Banskej Bystrice s rozprávkou Zbojník Rumcajs.

Výtvarná súťaž: Mladí talentovaní výtvarníci škôl nášho mesta sa aj tohto roku zapojili do výtvarnej súťaže, ktorá sa každoročne realizuje počas Dní mesta Dobšiná. Deti sa stretli v kultúrnom dome, kde pred očami poroty a divákov maľovali svoje diela na tému „Architektonické a prírodné detaily“. Téma nebola jednoduchá, ale deti sa s nadšením pustili do práce. Pod ich rukami vznikali obrázky s detailami kostolov, radnice, častí mesta, parkov. Z prírodných detailov ich zaujali rastlinky, potôčiky, studničky a časti krajiny. Víťazi budú odmenení cenami a diplomom. Víťazné a najlepšie práce sú vystavené vo vestibule kultúrneho domu.

Mgr. Jana Krišáková