Kultúra

Turíčne sviatky s programom detí z komunitného centra

Deti a mládež z Komunitného centra mesta Dobšiná sa počas mesiaca máj dôsledne pripravovali na vystúpenie v programe počas Dobšinských turíčnych sviatkov. V piatok dňa  2.6.2017 účinkovali v programe na hlavnom javisku na námestí a a s tým istým programom aj v parku na drevenom pódiu.  Na úvod všetci účinkujúci spolu zaspievali krásnu rómsku pieseň a  potom pokračovala Natália Kotlárová s piesňou Loli ruža. Mladí muži aj menší chlapci predviedli svoje majstrovstvo a  pohybové kreácie v tanci Hip hop. Zožali veľký potlesk. Úspech mali aj moderný tanec Ty si moja hviezda  a Hallo v štýle Zumby.

Tieto tance nacvičili zamestnankyne KC  Mgr. Zuzana Šoľová a Zuzana Leskovjanská. Veľká vďaka patrí  študentke Veronike Červenákovej, ktorá naše dievčatá naučila nové tanečné prvky Zumby a  na vystúpení precvičovala a povzbudzovala  účinkujúce. Na záver programu sa predviedli dievčatá a chlapci s rómskymi tancami. Tieto tance nacvičila  Erika Červenáková z KC.  V minulom období  navštevovali rómsky súbor  O Roma Dobsinatar pod vedenim p. Heleny Bubenčíkovej, ktorej patrí poďakovanie za zapožičanie rómskych krojov.  Veľké ďakujem si zaslúžia  všetci účinkujúci, ktorí reprezentovali naše KC.  Všetci sme sa na Turíce tešili nielen z krásneho slnečného dňa , ale aj  z úspechov detí a mládeže, pretože tanec  a spev sú činnosti, ktoré ich bavia najväčšmi.

Text: PhDr. Eva Mihóková, foto & video: Zuzana Leskovjanská