Trhovisko sa presťahuje na námestie

Na autobusovej zastávke povedľa gymnázia sa pracuje už niekoľko týždňov. Ako vidieť na našich fotografiách v priloženej galérií, práce značne postúpili a s nimi sa pridružujú aj problémy predajcov, či cestujúcich, ktorí trhovisko, alebo blízku zastávku navštevujú. Rozkopaná plocha trhoviska, nejestvujúci chodník, kopy zeminy a v neposlednom rade aj hlučné prejavy a otrasy z používaných pomocných mechanizmov sa stali dennou realitou.

K prebiehajúcim prácam v tejto frekventovanej časti mesta sa pred časom vyjadril Jaroslav Oravec, vedúci odboru výstavy Mestského úradu v Dobšinej, ktorý konštatoval: „Projektová dokumentácia rieši zriadenie nového odstavného pruhu v šírke tri metre a pol metra by ostal bezpečnostný pás. Chodník by sa prispôsobil podľa tejto situácie. Samotná zastávka, bude stredná, presklená, tak ako je na Troch ružiach. Myslím si, že sa celkom osvedčila, nakoľko je priehľadná z každej strany a nevykonávajú sa tam nejaké veci, ktoré by sa nemali.“

Pripomeňme taktiež, že Mestské zastupiteľstvo sa v súvislosti s projektom uznieslo už 15. novembra 2011, že vyhlási verejnú súťaž na výber dodávateľa stavebných prác a na odstránenie šiestich predajných pultov s prístreškom z trhoviska z dôvodu navýšenia priestoru. Všetko v hodnote 20 000 eur. Náčelníkovi Mestskej polície Michalovi Gergošovi taktiež mestskí poslanci uložili zabezpečiť dopravné značenie o zákaze státia v stanovenom úseku, ktoré malo zamedziť bezdôvodnému parkovaniu autobusov.

Po týchto krokoch a dnešnom stave prác sme oslovili primátora mesta Karola Horníka (Smer-SD), ktorý pre náš portál potvrdil zatiaľ verejne neprezentované zmeny, ktoré majú za cieľ vrátiť život na miestne Námestie baníkov: „ Mnohí mali obavy, že to námestie je veľké, prázdne a samý betón. Z časti to môže byť pravda, ale ja som presvedčený, že to námestie bude žiť. Uvažujeme, že trhovisko presťahujeme na námestie. Už sme dokonca objednali štyri veľmi štýlové domčeky, kde môžu predavači predávať zeleninu ovocie atď. Taktiež tu bude novinový stánok a naše námestie bude určite žiť.“ Znovu zdôraznil primátor mesta Dobšiná Karol Horník (Smer-SD) snahu vedenia mesta o oživenie dobšinského námestia, ktoré sa rekonštrukciou stalo minimálne na päť rokov pešou zónou.

Foto: Redakcia MD

{gallery}foto_prispevky/autobusova_zastavka{/gallery}