Nezaradené

Tretí ročník súťaže Dobšinské naj aj teraz zaujal mladých

Mesto Dobšiná a redakčná rada Dobšinských novín v spolupráci s mestskou knižnicou pripravili III. ročník vedomostnej súťaže „Dobšinské naj…“ Táto vedomostná súťaž je určená pre žiakov druhého stupňa základnej školy a zodpovedajúcich tried osemročného gymnázia. Do druhého kola, ktoré sa konalo dňa 3.5.2018 o 14.00 hod v kultúrnom dome, postúpilo 23 najlepších žiakov. Po úvodných slovách pani Mgr. Etely Kukurovej o histórii  vzniku názvu mena Dobšiná a banskom nešťastí v roku  1859 sa súťažiaci presunuli do baníckeho domu na ul. Zimnej, kde im pán Grančák porozprával o histórii baníctva v Dobšinej. Súťažiaci sa dozvedeli o činnosti baníckeho spolku, poprezerali si rôzne exponáty a na záver videli praktickú ukážku prijímania nových členov do baníckeho spolku.

Samotná súťaž pozostávala z vedomostného testu, tajničky a zložení puzzle. Všetky úlohy súviseli nielen s históriou mesta Dobšiná, baníckeho spolku ale aj s činnosťou mestskej knižnice.  Súťažilo sa v dvoch kategóriách.

Výhercami súťaže „Dobšinské naj“ sa stali v 1. kategórii: 1. miesto –  Petra Terrajová /gymnázium/, 2. miesto –  Viktória Chrenková /gymnázium/ , 3. miesto – Matúš Kravec /základná škola/.  Víťazmi v 2. kategórii sa stali: 1. miesto –  Lucia Anna Liptáková /gymnázium/, 2. miesto –  Viktória Gecelovská /gymnázium/ , 3. miesto – Anna Mária Novotná /gymnázium/. Všetci súťažiaci dostali okrem diplomu aj sladkú odmenu a výhercovia si odniesli zo súťaže aj knižné publikácie.

Členovia poroty v zložení Mgr. Etela Kukurová, Anna Macková a p. Heutschyová sa poďakovali súťažiacim za ich účasť a výhercom pogratulovali.

Mgr. Miriam Liptáková