Kultúra

Tradičné plstenie na tvorivých dielňach

 

Stále viac a viac sa vraciame k tradičným technikám, objavujeme zabudnuté remeslá. Plstenie je jednou z týchto techník, ktorú naši predkovia používali v každodennom živote pri výrobe odevných doplnkov a súčastí odevu. Dnes sa k nej opäť vraciame v novej podobe, s  vlnou rôznej kvality a hrúbky, s novou farebnosťou i postupmi. Plstiť  môžeme suchým a mokrým spôsobom. Suché plstenie je spracovanie vlny pomocou špeciálnej plstiacej ihly. Vlnu tvarujeme pomocou ihly do rôznych tvarov. Touto technikou vytvoríme menšie veci, náušnice, náhrdelníky, brošničky, figúrky, zvieratká, obrázky, či dozdobíme odevy a odevné doplnky.

Túto techniku sme využili aj na decembrových tvorivých dielňach, kde sme si vyrobili krásne náušničky. Plstili sme aj v CVČ na krúžku Handmade, kde si dievčatá vyrobili kozmetickú taštičku a na krúžku Kreatívna tvorba, kde si členky krúžku vyrobili plstené obrázky. Dielne boli organizované v rámci projektu Tvorivý ateliér. Projekt a jeho výstupy sú podporené z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia. Pre tento rok s Vami TVORIVÉ DIELNE lúčia, ďakujeme všetkým, ktorí sa našich stretnutí zúčastňovali, prajeme Vám príjemne strávené sviatočné dni a tešíme sa na Vás v novom roku.

CVČ DaM a ZUŠ Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »