Šport

Tatry Running Tour s bežcami LKVD Dobšiná

 

Ani tento rok si bežci z LKVD Dobšiná (Miro Klausman, Monika Kolláriková, Katarína Vargová, Marian Varga, Ľudovít Lach, Karin Lachová, Tereza Uhrinová, Michal Reváj, Milan Lacko, Martina Smreková, Marta Smreková, Dušan Tokarčík) nenechali ujsť trojdňové etapové  bežecké preteky a možnosť účasti na  Majstrovstvách Európy a  Slovenska v Nordic walkingu na Štrbskom plese. Na preteky zavítali okrem Slovákov, Čechov, Poliakov a Maďarov aj súťažiaci z Rakúska, Veľkej Británie, či Dánska.

Tieto preteky boli určené hlavne pre bežeckých nadšencov, medzi ktorými sme sa svojimi výkonmi vôbec nestratili. Štart a cieľ jednotlivých etáp je priamo na Štrbskom Plese v nadmorskej výške 1 350 m n. m. Každá etapa je neopakovateľná, či to je Nočný beh okolo najnavštevovanejšieho vysokohorského jazera, trailový beh a Nordic walking v dĺžke 12 km v okolí Štrbského Plesa, Sky&Clouds Run – extrémny vysokohorský beh, určený len pre fyzicky zdatných a dobre pripravených pretekárov s náročnými prevýšeniami v dĺžke 34 km, alebo  posledná etapa Interski Run, kde každý jeden bežec rozmýšľa, či sa ešte vôbec postaví na štart  a ako zo seba vydá posledné zvyšky síl.

Pre všetkých návštevníkov a fanúšikov podujatia bol od piatku do nedele (17.06.2016 – 19.06.2016) pripravený bohatý sprievodný program so zameraním na podporu pohybových aktivít a zdravého životného štýlu. Veríme,  že životný elán nás neopustí a o  rok sa nám znovu podarí spoločne  zabojovať  a úspešne reprezentovať naše mesto na Tatranskej žule.

Bežci LKVD Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »