Kultúra

Tatry očami žiakov ZŠ v Dobšinej

Dňa 11. októbra 2018 vďaka sponzorstvu Mestských lesov Dobšiná sa žiaci našej ZŠ zúčastnili nádhernej exkurzie. Navštívili sme pýchu Slovenska – Tatry. Naša exkurzia začala v Tatranskej Lomnici, odkiaľ sme sa lanovkami dostali až na Skalnaté pleso. Výhľad lanovkou si užíval snáď každý. Štíty Tatier sme si očami doslova vychutnávali. Na Skalnatom plese sme sa občerstvili, poprechádzali okolo plesa a vyšantili na vysokohorskom detskom ihrisku.

Naša túra ďalej pokračovala nádherným kamenistým chodníkom Tatranskej magistrály k Zámockého chate. Po krátkom oddychu a občerstvení pri tatranských vodopádoch sme sa dostali až na Hrebienok. Z Hrebienka sme pokračovali dobrodružnou pozemnou lanovkovou dráhou do Starého Smokovca.

Užili sme si mnoho srandy a zábavy, čerstvý horský vzduch, no i náročnú túru, ktorú zvládol každý. Počasie nám prialo, nálada bola skvelá. Veľké ďakujeme patrí Mestským lesom Dobšiná, spol. s r. o ,vďaka ktorým niektoré deti videli a navštívili Tatry po prvýkrát. Ďakujeme.

PaedDr. Katarína Sadlowska, Mgr. Beata Palacková