Symboly Vianoc a siedmich dní šťastia pribudli v Dobšinej

Vianoce sa nezadržateľne blížia a najmä tí najmenší odrátavajú každý deň do ich príchodu. Samospráva mesta Dobšiná zvažovala, ako ešte viac tento magický čas spríjemniť všetkým obyvateľom. Primátor mesta Dobšiná, Ján Slovák preto prišiel s myšlienkou skrášlenia verejného priestranstva, pričom tento nápad poteší všetkých bez vekového rozdielu.

„Rozhodli sme sa využiť okrasné betónové kvetináče, do ktorých počas leta vysádzame priesady rôznych druhov kvetín. Tie sme za pomoci techniky z Mestských lesov Dobšiná spol. s.r.o. presunuli a zoradili do stredu námestia. Do každého z veľkých betónových kvetináčov pribudol stromček, ktorý je symbolom Vianoc. Týchto stromčekov je sedem, tak ako dní v týždni. Verím, že naplnia krásnu symboliku: zdravie, nádej, mier, priateľstvo, lásku, porozumenie a požehnanie. Aby všetkých sedem dní v týždni boli naplnením týchto želaní pre každého obyvateľa,“ spresnil pán primátor Slovák.

Pracovník Mestských lesov Dobšiná spol. s.r.o., Miroslav Rešovský upevnil a osadil každý stromček na svoje miesto, aby všetky robili obyvateľom radosť. Malí aj veľkí obyvatelia mesta môžu stromčeky šťastia postupne aj vyzdobiť. „Ak niekto má nepotrebnú ozdobu, ktorú chce využiť napríklad aj takto účelne, môže ju počas toho keď pôjde okolo námestia zavesiť na jeden z týchto stromčekov. Aj to bude symbolom našej spolupatričnosti, no najmä priania príchodu lepších dní. Dúfam, že v budúcnosti počasie a situácia dovolia, aby tieto stromčeky strážili napríklad snehuliaci od našich detí,“ vyjadril prianie primátor Dobšinej, J. Slovák.  Veríme, že aj táto iniciatíva poteší obyvateľov a spríjemní nadchádzajúci vianočný čas.

Text & foto: J. Karika