Kultúra

Symbol Veľkej noci vyrástol priamo na námestí v Dobšinej

Keďže sa blíži Veľká noc, v Centre voľného času v Dobšinej, sme to toho roku poňali trochu netradične. Prišli sme s nápadom vyzdobiť strom kraslicami. Spoločne s obyvateľmi nášho mesta, ktorí sa zapojili do našej zbierky, sme vyzbierali 397 kraslíc. 12.apríla 2017 na Námestí baníkov sme svoj nápad zrealizovali za pomoci Podniku služieb mesta Dobšiná. Veľká vďaka patrí pánovi Mihókovi a pánovi Vikartovskému, ktorí nám veľmi pomohli. Veľké ďakujem, patrí aj ženám zo spevokolu, ktoré nám za hudobného doprovodu zaspievali krásne piesne. Verím, že našim kraslicovým stromom, potešíme oko nejedného Dobšinčana a návštevníkov mesta.

Bc. Bibiána Slováková