Aktuality

Svetový deň srdca 2022 v Dobšinej

 

Svetový deň srdca, ktorý sa každoročne oslavuje 29. septembra, vytvorila Svetová federácia srdca. Bol zameraný na informovanie ľudí na celom svete o kardiovaskulárnych ochoreniach (KVO). Ide o globálnu kampaň, prostredníctvom ktorej federácia zjednocuje ľudí v boji proti záťaži KVO a zároveň inšpiruje a riadi medzinárodnú akciu na podporu zdravého života.

Témou tohtoročnej kampane na rok 2022 je „Použite srdce na spojenie“. Zameriava sa na naliehavú potrebu nájsť rôzne a inovatívne spôsoby, ako spojiť ľudí so zdravím srdca, najmä v oblastiach a komunitách s nižšími zdrojmi.

Hlavným cieľom osláv tohto dňa je zvýšiť povedomie o kardiovaskulárnych ochoreniach, ich prevencii a ich vplyve na ľudí na celom svete. KVO vrátane srdcových chorôb a mŕtvice si každoročne vyžiada 17,9 milióna životov. Vzhľadom na túto skutočnosť, tento deň zdôrazňuje opatrenia, ktoré môžu jednotlivci podniknúť na prevenciu a kontrolu KVO.

Pre žiakov Spojenej školy v Dobšinej si v rámci Dňa srdca pripravili dobrovoľníčky zo Slovenského Červeného kríža (študentky Strednej zdravotníckej školy v Rožňave) podnetné prednášky a názorné ukážky. Týmto im vedenie školy, zamestnanci školy a žiaci veľmi pekne ďakujeme.

Kolektív Spojenej školy, Nová č. 803, Dobšiná

Translate »