Šport

Súťaž leteckých modelárov na Gugli

 

Už po deviaty raz sa na Dobšinskom kopci, časti Gugel stretli piloti zo Slovenska na tomto prekrásnom podujatí, ktoré trvalo od soboty 21. septembra, do nedele. Prišli piloti z Ružomberka ,Košíc ,Rožňavy a Brzotína. Tak ako aj v predchádzajúcich ročníkoch ani tohto roku podľa vyjadrení organizátorov, Dobšinský kopec  nesklamal, napriek tomu, že sobotné ráno nenasvedčovalo tomu, že sa bude lietať. Sila vetra okolo siedmej bola 0,1m za sekundu.

Ako nám povedal Mgr. Štefan Andoga: „Po tridsaťročných skúsenostiach sme sa ako organizátori MK HAWKS  nedali odlákať a trpezlivo sme čakali do 13.-tej hodiny. keď sa po výdatnom daždi  vyčasilo a začal viať silný severný vietor o sile okolo 15 metrov za sekundu. Pre nezasvätených do tejto kategórie podotýkam, že lietať sa podľa pravidiel začína pri sile vetra 3 metre za sekundu a maximum je 25 metrov za sekundu.“ Priblížil pre náš portál pán Andoga.

Do 17.-nástej hodiny,  piati piloti odlietali po 15 kôl. Zvíťazil Vladimír Šimo z LMK Ružomberok, druhý skončil Mgr. Štefan Andoga z MK HAWKS Brzotín, tretí bol Róbert Bartók z LMK RC letka Košice, štvrtý Tibor Šimko z LMK Sokol Rožňava a piaty Ing. Milan Tkáčik z MK HAWKS Brzotín. Piloti na prvých troch miestach boli ocenení pohármi. Počas celej súťaže vládla pravá športová atmosféra, ale v priateľskom a kamarátskom duchu. Organizátori sa tešia na desiaty jubilejný ročník v septembri 2014, kde ich znovu čaká tradičný Dobšinský kopec. 

{gallery}foto_sport/vetron_DK2013{/gallery}

Poskytnuté foto: Mgr. Štefan Andoga-Clostermann,predseda MK HAWKS Brzotín

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »