Kultúra

Stužková slávnosť maturantov Gymnázia v Dobšinej

 

Na našom dobšinskom gymnáziu bola 9.12.2016 slávnostná udalosť. Študenti 4.B triedy, ktorí sa pripravujú na maturitnú skúšku v tomto školskom roku, mali STUŽKOVÚ SLÁVNOSŤ.

Navždy sa zachová v pamäti stužková.

Nadišiel čas , keď neistým krokom vstupujeme do sveta dospelosti. Pozeráte sa na 12 tvári, ktoré úspešne zakrývajú trému. 12 tvárí, ktoré práve dnes pred Vašimi očami vstupujú do radov maturantov a vzďaľujú sa od najzlatšieho obdobia v živote, detstva . Je to vôbec možné? Naši rodičia nás ešte pred nedávnom sledovali ako lietame po záhrade s káčerom v ruke, ako sa hráme s kamarátmi v pieskovisku, „pečieme koláčiky“ a dávame vám ich ochutnať…..len akožé. A dnes? Dnes, pred vami stojíme v šatách a oblekoch a dostávame stužku nádeje . Nádeje na úspešné zmaturovanie a ukončenie ďalšej etapy života.

Čochvíľa to budú 4 roky ,čo sme prvýkrát prekročili prah tejto školy . 16 bojazlivých detí zasadlo do školských lavíc. Postupne sme sa dostali až do posledného ročníka, Maturitného. Nebolo to vôbec ľahké. Ako sa hovorí „slabé kusy odpadajú“. A tak ostali len tí najsilnejší. Ako si vidíte, je nás už len 12 . 12 statočných, odhodlaných dobojovať to až do konca.

Ďakujeme vám, milí profesori ,za to, že ste sa celé tie roky snažili pripraviť nás do života , aj keď my sme sa vám často odplácali neporiadnosťou , rôznymi výstrelkami , či dokonca úplnou absenciou. Ďakujeme vám za vašu ústretovosť, ktorú ste nám dávali a to hlavne pani profesorke Renátke a Lucke, za každú ich kladnú odpoveď na našu takmer najčastejšiu otázku na tejto škole, “ nepreložíme??? “ 🙂

Ďakujeme aj vám, naši rodičia. Vďaka Vám tu dnes môžeme byť. Stojíme tu, no vieme, že bez vašej starostlivosti , trpezlivosti a nekonečnej rodičovskej lásky by sme to nezvládli. Možno z nás nevyrástli operní speváci či špičkoví športovci. No aj tak veríme, že ste hrdí na to , že tu dnes pred vami vidíte vaše deti , rozhodnuté ďalej kráčať bez vás, ale v srdciach navždy s vami.

Osobitne by sme sa chceli prihovoriť našej druhej mame , Alicke. Milá Pani triedna, veľmi si vážime čo pre nás robíte a aj keď to s nami nebolo vždy ľahké tak to bravúrne zvládate. Obdivujeme vás za to. Dúfame, že na svojich ZVERENCOV nikdy nezabudnete a necháte si na nás len tie najkrajšie spomienky.

A tak, Ďakujeme vám všetkým , že ste prijali naše pozvanie, a že túto chvíľu prežijete spolu s nami tento dlhoočakávaný večer, nabitý nadšením a emóciami. Neostáva mi už nič iné , ako Vám zaželať príjemne prežitý, tento nezabudnuteľný večer. Dúfame že si odnesiete plno krásnych spomienok. A na záver chcem zaželať pohodlné topánky, skvelú kondičku, a nepokazený žalúdok.

Petra Sarnovská 4.B

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »