Studnička na sídlisku je už minulosťou

Fotografie z nedávneho stavu pri bytovom dome na sídlisku, ktoré máte možnosť pre pripomenutie vidieť v našej fotogalérií sú už len historickými snímkami. Ako sme vám v predošlých reportážach priniesli, k nedávno funkčnej studničke sa začali zhŕňať neplatiči vody z celého mesta. Studnička im ponúkala ľahký prístup k vode, ktorú využívali na všetko, aj keď sa jednalo o úžitkovú vodu. Prinieslo to so sebou tiež  more problémov. Tie spôsobovali predovšetkým samotní neplatiči vody, ktorí narúšali bežný život a pokoj obyvateľov blízkeho paneláku.

Ako nám predtým obyvatelia uviedli, po vodu si chodili celé Rómske rodiny, vrátane malých detí. Rozložili sa okolo studničky a popri naberaní vody si neraz dokázali robiť aj osobnú hygienu, či čistiť koberce. Svojim nevhodným správaním a vykrikovaním, neraz sužovali obyvateľov priľahlej bytovky do neskorých nočných hodín. V poslednom období sa k tomu pridružili aj krádeže a neustále rozhádzané smetie zo smetiakov, ktorých bežnými „prieskumníkmi“ sa stali nosiči vody.

To všetko vyústilo do verejnej petície obyvateľov bytového domu pri studničke, ktorá požadovala jej zrušenie. Po vyzbieraní množstva podpisov sa petíciou zaoberalo aj Mestské zastupiteľstvo, ktoré pod tlakom verejnosti pristúpilo k zrušeniu problémovej studničky. Môžete vidieť na našom titulnom zábere, studnička je už dnes minulosťou. Ako nám povedala jedna z obyvateliek činžiaku: „Žije sa nám tu omnoho lepšie. Konečne tu je pokoj, človek sa nemusí obávať o vlastnú bezpečnosť a neplatiči si pre vodu chodia do blízkeho lesíka. Spôsob si teda aj tak našli a nebolo a ani nie je na nich potrebné mať dvojitý meter.“

Studnička bola zbúraná pracovníkmi Podniku služieb mesta Dobšiná, ktorí odstránili drevenú konštrukciu, odklonili prítok vody a všetko spevnili. Obyvatelia priľahlej bytovky neskrývajú radosť z dosiahnutého úspechu v probléme, ktorý im už niekoľko rokov strpčoval život. Myslia si tiež, že každý má právo na slušné a nerušené bývanie a je povinnosťou každého mesta, nevynímajúc Dobšinú, takéto bývanie zabezpečiť, prípadne sa ho nemajú báť občania dožadovať sami.

{gallery}foto_aktuality/studnicka_sidlisko{/gallery}

Foto: Redakcia MD