Kultúra

Študentský ples Gymnázia v Dobšinej

Gymnazisti z Dobšinej sa zabávali na 5. študentskom plese s tematickým zameraním „retro“. Kvintáni a septimáni sa postarali o výzdobu a celkový vzhľad tanečnej sály a ohúrili v rámci  programu profesionálnymi tanečnými vstupmi. Študenti II.B pripravili ples organizačne , študentky III.B zvládli finančné zabezpečenie.

Finančne ples podporila Rodičovská rada pri Gymnáziu Dobšiná,  Mestské lesy Dobšiná, obecný úrad  Nižná Slaná a obecný úrad Slavošovce, a náš bývalý študent Ľubo Breznen z Gemerskej Polomy.

Netradičnou formou „zasponzorovala“ ples country kapela Bažanti z Rožňavy, ktorí nám zahrali v rámci zábavy jedno celé tanečné kolo úplne zdarma. Takéto country spestrenie malo u všetkých plesajúcich obrovský úspech. Zo začiatku každý iba počúval krásny spevácky prejav speváčky, študentky II.B Janky Kleinovej, potom ich hra ovládla náladu a roztancovala celú sálu  a Bažanti museli zahrať prídavok.

Občerstvenie na stoly vo forme vynikajúcich zákuskov v troch farbách napiekla rodina Fifiková  a čerstvé pagáče nám venovala Reštaurácia Tri ruže Dobšiná. O bohatú tombolu sa postarali sponzori, ktorým veľmi pekne ďakujeme. Hlavnú cenu do tomboly 5. Študentského plesu Gymnázia Dobšiná dal primátor mesta Dobšiná  pán Karol Horník, ktorý  študentom urobil radosť dotykovým mobilom a praktickými študentskými pomôckami,  ďalšou zaujímavou cenou sa stal prelet vrtuľníkom počas akcie Dobšinský kopec, ktorú venoval pán  Marcel Kollárik a tiež od neho sú voľné vstupenky na sprievodné akcie tohto podujatia.

Študenti vyhrali v tombole darčekový kôš od Penziónu Calisto, športové potreby od VED Dobšiná, od firmy KAMIsport, od Vinárne –Zuzka Fusková, od pani profesorky PaedDr. Moniky Leškovej, ďalej boli v tombole poukazy na kadernícke služby kaderníctva Andrea z Dobšinej a kaderníctva Tophair z Rožňavy, kozmetické balíčky, knihy, perá, darčekové predmety, tričká, detské šampanské a študentmi obľúbené výherné poukazy na jednotky za aktivitu, či „jednorázovú neskúšačku“ z predmetu vyučovaného darcom. Aj touto cestou ďakujeme za podporu obecným úradom Vlachovo, Betliar, Gemerská Poloma, Rejdová, rodinám Hricovej, Mihókovej, Molčanovej, Hlaváč-Ďuránovej, , Ondruškovej, p.Bussányimu firmám Otoprint, VED Dobšiná, Komunálna poisťovňa, paniam profesorkám Mgr. Flešár-Pálosovej, Mgr. Fafrákovej, Ing. Turicovej, Ing. Zahoranskej, Mgr. Lenkeyovej, PaedDr. Ďurajovej.

Hlavne ďakujeme vedeniu školy, že nám umožnili uskutočniť takúto nádhernú akciu, a všetkým profesorom, ktorí sa spolu plesu zúčastnili. Veríme, že fotky, ktoré nám na objednávku prišiel urobiť náš bývalý študent Lukáš Koska, budú nádherné a nedovolia nám zabudnúť na noc plnú tanca v spoločnosti spolužiakov. Tešíme sa, že nás svojou účasťou prišli podporiť naši bývalí študenti.

Radosť sme urobili našim najmladším študentom, prímanom a sekundánom, keď sme so súhlasom ich rodičov pozvali na ples aj ich. Myslím, že sa zabávali super, ich správanie na parkete tomu nasvedčovalo. Veríme, že túto tradíciu budú na základe dnešného večera na Gymnáziu v Dobšinej naďalej udržiavať.

Študenti gymnázia, Foto: Lukáš Koska