Aktuality

Študenti zorganizovali projekty pre verejnosť

 

Študenti našich stredných škôl sa zúčastňujú projektov, ktoré sú podporené z Európskeho sociálneho fondu, ako súčasť národného projektu KomPrax, ktorý organizuje IUVENTA – slovenský inštitút mládeže.  Žiaci sa tiež zúčastnili dvoch školení v hoteli TATRA v Poprade, kde sa naučili rozpoznať potrebu, alebo problém vo svojom okolí, získať informácie a prispieť k jeho riešeniu. Vypracovali projekty, ktoré postupne realizovali, niektoré sú ešte naplánované, niektoré aktuálne prebiehajú.

Ako nám povedala riaditeľka CVČ v Dobšinej, ktoré projekty zastrešuje, Ing. Mária Rybárová: „Všetci zapojení študenti získali schopnosť pracovať v tíme, efektívne komunikovať, schopnosť stanoviť si cieľ a vytvoriť si plán ako ho naplniť, prezentovať svoje myšlienky a plány, vytvoriť si finančný rozpočet a vyúčtovať náklady. Získali predstavu o svojich schopnostiach a zručnostiach a dozvedeli sa ako pôsobiť na iných v roli mladého vedúceho.“

Prvou zapojenou študentkou bola Lenka Farkašová z Gymnázia v Dobšinej. Išlo o športový deň, ktorý sa konal vo Vyšnej Slanej na ihrisku. Celý deň niesol názov „Deti a lopta“. Nesúťažilo sa tam však len s loptami. „Cieľom môjho projektu bolo priviesť deti k hrám vonku, trochu ich posmeliť a hlavne aby si užili skvelý deň so svojimi kamarátmi a ukončili tak prázdniny. Deťom sa veľmi páčilo a boli ohlasy že by sa také niečo malo robiť častejšie. Mali sme pre nich pripravené zaujímavé hry, cukríky, ktoré dostávali po disciplínach, občerstvenie, rozdávali sa aj diplomy a sladké odmeny a takisto mali veľké publikum, ktoré ich povzbudzovalo.“ Prezradila Lenka. Deti nakoniec celý športový deň zhodnotili na terči spokojnosti.

Druhý projekt viedla Lenka Danielisová z Gymnázia v Dobšinej. Lenka vytvorila so svojim realizačným tímom pre ZUŠ v Dobšinej prekrásne kulisy pre literárno-dramatický odbor. Do projektu s názvom Divadlo ožíva sa zapojili aj mladšie deti a výsledkom je variabilná scéna, ktorá bude iste veľmi inšpirujúca pre mladých divadelníkov.

Janke Kleinovej z Gymnázia v Dobšinej sa zase podarilo zorganizovať veľkú skupinu ľudí, ktorí realizovali cyklokrosovú dráhu na sídlisku v Rožňave. Cieľom bolo, aby sa mali mladí ľudia kde zabaviť a zašportovať. Od jej realizácie je o tento objekt veľký záujem, prvým účastníkom bol 4 ročný chlapec a odvtedy je trať stále obsadená.

Projekt s názvom Liga Dobsschau si vzal na starosť Vladimír Baluch  zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Rožňave. Zorganizoval sa futbalový turnaj, ktorý sa uskutočnil na ZŠ Dobšiná, na ihrisku s umelou trávou. Turnaja sa zúčastnilo 25 hráčov, ktorí boli rozdelení do štyroch tímov. Súťažili zápasmi každý s každým a vyhral ten kto mal najviac bodov. Na prvom mieste sa umiestnil tím…FC Chicken – s počtom bodov 9. Účastníci turnaja boli spokojní a radi by si turnaj zopakovali aj na budúci rok. O ďalších aktivitách našich študentov vás ešte budeme informovať v budúcich príspevkoch .

{gallery}foto_aktuality/cvc_komprax{/gallery}

Poskytnuté foto: CVČ Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »