Aktuality

Študenti gymnázia nás budú reprezentovať v Košiciach

 

Každoročne sa žiaci z našej školy zúčastňujú na stredoškolskej odbornej činnosti.

Tento rok to nebolo inak. Po školskom kole traja naši najlepší žiaci postúpili na regionálne kolo do Spišskej Novej Vsi. Práce súťažili v  rôznych odboroch. V odbore chémia a potravinárstvo naša žiačka, Lenka Danielisová, rozoberala výhody a riziká vegetariánstva. Popísala látky a ich zdroje v potravinách, ktoré sú pre organizmus nevyhnutné, spracovala anketu na našej škole.

 Uskutočnila chemické pokusy na dôkaz aminokyselín v rastlinných a živočíšnych produktoch. Dominik Hlaváč Ďurán nás reprezentoval v odbore geografia. Venoval sa ochrane prírody v národnom parku Muránska planina. Pracoval v teréne, vypracoval plagát, upozorňoval na znečistenie a navrhoval jeho riešenia.

 Posledná práca z našej školy bola zameraná na históriu. Študentka Jana Štrignerová sa venovala histórii včelárstva a spisovateľovi J. Glosyusovi. Rozobrala jeho dielo týkajúce sa včelárstva v 18. storočí a porovnala ho s terajšími praktikami a poznatkami. Do krajského kola postúpili dvaja žiaci – Dominik a Janka. 12.4. nás budú reprezentovať v Košiciach. Prajeme im veľa šťastia a držíme im palce 🙂 Odkaz redakcie: Vašimi článkami, fotografiami a námetmi môžete aj vy obohatiť obsah nášho portálu. Píšte nám na mail: mestodobsina@gmail.com

 

Jana Štrignerová, Gymnázium Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »