Kultúra

Stromčeky šťastia potešili nejedno oko

 

V utorok 11. novembra sa stretli deti, mládež a dospelí na tvorivých dielňach v Mestskom kultúrnom stredisku, ktoré tak, ako po celý rok, organizovala Základná umelecká škola a Centrum voľného času v Dobšinej . Tentokrát sa vyrábali stromčeky šťastia, ktoré sú symbolom ochrany, stability a prinášajú vraj podľa povier do domácnosti pohodu a stabilitu.

Ako pre náš portál povedala riaditeľka ZUŠ Dobšiná, Mgr. Jana Krišáková: „Na výrobu stromčekov sme použili rôznofarebné korálky a tenký drôtik. Deti aj dospelí navliekali korálky na drôtiky, následne ich ohýbali a stáčali, čím vytvorili vetvičky. Tie potom znovu spolu stáčali, čím vytvorili kmeň a korene. Taviacou pištoľou potom pripevnili celý stromček o kamienok.

Vytvorili rôzne farebné aj tvarové prevedenie podľa svojich predstáv a fantázie. Veríme, že tieto stromčeky šťastia urobia všetkým radosť a oživia každý priestor v domácnosti, postarajú sa o pohodu a príjemnú atmosféru.“ Stromčeky šťastia sú vhodné aj ako darček na Vianoce. Vo vianočnom duchu sa budú niesť aj tvorivé dielne v decembri, kedy sa  budú vytvárať vianočné hviezdy.

Foto poskytli: ZUŠ & CVČ Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »