Aktuality

Stretnutie rodičov budúcich prvákov

 

Oznamujeme rodičom žiakov 5. a 9. ročníka ZŠ, že v dňoch 19. 3. a 4. 4. 201315:30 hod. sa v budove gymnázia uskutočnia stretnutia rodičov a vedenia školy, na ktorých bude podaná informácia o možnostiach a podmienkach štúdia v školskom roku 2013/2014. Na toto stretnutie všetkých rodičov srdečne pozývame.

 

Pre úplnú predstavu povedzme, že absolvent Gymnázia v Dobšinej je kvalitne pripravený  na štúdium na I. a II. stupni všetkých typov VŠ na Slovensku aj v zahraničí a úspešnosť prijatia našich absolventov na VŠ sa pohybuje tradične okolo 96%. Náš absolvent taktiež aktívne pozná minimálne dva cudzie jazyky. Spomínané jazykové zručnosti si žiaci môžu zdokonaľovať aj pri školských výletoch do krajín Európy.

 

Náš študent výborne ovláda aj prácu na PC v rôznych programoch, má schopnosť programovania. Každoročne približne 60% študentov maturitného ročníka úspešne absolvuje maturitnú skúšku z informatiky, čo im významne pomôže pri štúdiu na technických univerzitách a na pracovnom trhu im prislúcha plná kvalifikácia v oblasti IKT.

 

Slovenský jazyk žiak ovláda a sám sa stará o kultúru svojho písomného a ústneho vyjadrovania, má schopnosť vnímať umenie a kultúru, pričom naša škola každoročne organizuje rôzne kultúrne podujatia.  Má rozhľad a vníma tiež dejiny vlastného národa vo vzájomnom prepojení s vedomosťami všeobecných dejín. Cíti a myslí ekologicky s dôrazom na šetrenie energie a ochranu životného prostredia, má pozitívny vzťah k športu.

 

Športové výsledky našich študentov prispievajú významným percentom k reprezentácii mesta Dobšiná na domácich aj zahraničných športoviskách. Náš absolvent je kompletnou mladou  osobnosťou, ktorá si uvedomuje svoju hodnotu, svojím vystupovaním  robí dobré meno škole, rodine a svojej obci, je tvorivý, pohotový, spoločensky aktívny, čestný a ľudský. Každoročne sa tiež žiaci zapájajú do súťaže v stredoškolskej odbornej činnosti a iných celoslovenských súťaží.

 

Ďalšie informácie získate na: http://gymdobsina.edupage.org/www.gymdobs.sk

školský časopis: http://gymdobsina.edupage.org/files/skoloviny.pdf

prihláška na SŠ: http://gymdobsina.edupage.org/files/vzor_056_prihlaska_na_studium_na_strednej_skole_sk.pdf

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »