Streda v znamení športových podujatí a prilákania šťastia

V stredu 20. mája  sa priestor námestia v Dobšinej a jeho priľahlé ulice premenili na veľkú bežeckú dráhu. Beh ulicami mesta patrí medzi tradičné sprievodné podujatia a tento rok sa konal už jeho 20. ročník v rámci Dní mesta Dobšiná a zúčastnili sa na ňom deti zo všetkých škôl a školských zariadení pôsobiacich na území mesta Dobšiná. Svojich priaznivcov si získalo tiež medzi všetkými vekovými kategóriami, až po seniorov. Podujatie pre širokú verejnosť zorganizovalo mesto Dobšiná, komisia telovýchovy a športu pri Mestskom zastupiteľstve a miestne Centrum voľného času, detí a mládeže. O desiatej hodine sa na štart vo svojich kategóriách postavilo dovedna až 396 bežcov. Kompletné výsledky nájdete tu – Vyhodnotenie Behu 2015.

V popoludňajších hodinách si zase na svoje prišli priaznivci cyklistiky. V priestoroch bikrosovej dráhy, ktorá bola vybudovaná v roku 2012 za panelákmi na sídlisku Rozkvet. Práve tam sa stretli všetci tí, ktorí si chceli zasúťažiť a dosiahnuť najlepší čas. Cyklo súťaž zorganizovalo mesto Dobšiná a zúčastnilo sa na nej 20 detí a štyria dospelí. Na bezproblémový priebeh oboch športových podujatí dozerali príslušníci Mestskej polície a členovia miestneho spolku Slovenského Červeného kríža v Dobšinej, ktorí ošetrili niekoľko menších poranení.

O 21.-vej hodine sa Námestie baníkov v Dobšinej zaplnilo všetkými bez rozdielu veku, ktorí si túžili prilákať šťastie. Želania ľudí sa vzniesli k oblakom prostredníctvom balónov šťastia, ktoré mohol vypustiť každý. Lietajúce balóny šťastia majú veľký význam pre ľudí v ázijskej kultúre a znamenajú šťastie a prosperitu. Toto podujatie zorganizovalo Mestské kultúrne stredisko. Na ploche námestia sa stretlo niekoľko desiatok zväčša mladých ľudí, ktorých si myšlienka získala a zakrátko sa nad Dobšinou objavilo množstvo malých svetielok, ktoré so sebou niesli želania svojich majiteľov.

Beh ulicami mesta 2015

Cyklosúťaž