Kultúra

Strašidelné postavy a masky ovládli dobšinské gymnázium

 

Aj keď na Slovensku nie je Halloween uznávaný ako sviatok a ani žiaci gymnázia netvrdia, že ho uznávajú, no prečo sa nezabaviť a vžiť, prezliecť sa do kože tajuplných a desivých stvorení? Takéto nápady sa nám vždy pozdávajú, a tak sa poniektorí až do nepoznania zmenili na desivé bytosti. Triedy sa premenili na strašidelné cintoríny, školy pre strašidlá, či až krvou preliate miesto činu. Ani naši učitelia neváhali a s radosťou sa pustili do vymýšľania masiek. Nakoniec sme sa už nie ako žiaci, ale hrôzostrašné stvorenia presunuli do telocvične, kde sme si pri súťažiach užili napínavú zábavu a na to sme sa vydali do mesta predstaviť občanom svoje výtvory, ktoré si všetci prekvapene obzerali. Po príchode späť do školy, sme vypustili lampióny šťastia, znovu odstránili zo sveta monštrá z príbehov a so zážitkami sme sa pobrali domov.

Na druhý deň sme si vyučovanie ešte viac spestrili a vydali sa do divadla v Spišskej Novej Vsi, kde sa nám  herci zo Zvolenského divadla predstavili v predstavení „Divadlo v kocke“. Predstavenie nám ukázalo celý vývin divadla, poukázalo na zaslepenosť dnešnej doby a dokázalo nám, že divadlo má stále svoje postavenie v spoločnosti.Takto sme si my žiaci Gymnázia v Dobšinej užili čas pred sviatkami a ukončili týždeň v škole zábavno-poučnou formou, ktorá v nás zanechala krásne spomienky.

Kristína Vranecová, Gymnázium Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »