Šport

Stolnotenisový turnaj o pohár riaditeľa Spojenej školy a riaditeľa Základnej školy v Dobšinej

Dňa 05. apríla 2019 sa v telocvični základnej školy v Dobšinej uskutočnil už tradičný stolnotenisový turnaj o pohár riaditeľa Spojenej školy a riaditeľa Základnej školy. Tento rok sa turnaja zúčastnilo 8 družstiev tvorených prevažne zástupcami žiakov škôl nášho mesta. Pozvanie neodmietli a prišli si svoje sily zmerať aj chlapci zo ZŠ Gemerská Poloma, Reedukačné centrum Mlynky-Biele Vody a ZŠ Nižná Slaná. Vedúci družstiev, vzhľadom na počet zúčastnených, zvolili skupinový systém turnaja. Po vyžrebovaní boli vytvorené dve skupiny po 4 družstvá v ktorých sa hralo systémom každý s každým. Víťazi skupín sa potom streli vo finále a druhí zo skupinových bojov si zahrali o 3. miesto. Súťažiaci zvádzali za stolmi tuhé boje o víťazstvo a postup zo skupiny. Po odohratí všetkých zápasov v skupinách a spočítaní bodov bolo jasné, že tento rok boli družstvá extrémne vyrovnané, a o úspechu či neúspechu rozhodovala doslova každá loptička.

Víťazom A skupiny sa stali žiaci Odborného učilišťa pri spojenej škole v Dobšinej o víťazstve ktorých, rozhodol iba vyšší počet vyhratých zápasov. V skupine B úlohu favorita potvrdili chlapci z Mlyniek. Vo finálovom zápase sa prejavila vyššia kvalita na strane chlapcov z Odborného učilišťa, ktorý dokázali poraziť víťazov všetkých predchádzajúcich ročníkov a tak si odnášali zaslúžené víťazstvo. V boji o 3. miesto si svoje sily zmerali zástupcovia domácich chlapcov zo ZŠ Dobšiná a žiakov Strednej odbornej školy v Dobšinej. Po hladkej výhre sa z 3. miesta tešili domáci borci zo Základnej školy. Všetci účastníci turnaja sa prezentovali veľkou bojovnosťou a rozhodne majú veľký potenciál zlepšovať sa. Organizátorom sa opäť podarilo pre súťažiacich pripraviť vynikajúce podmienky na úrovni špičkového stolnotenisového podujatia a všetci športovci si domov okrem dobrého pocitu odnášali aj hodnotné ceny. Veríme, že tento turnaj do budúcnosti priláka ešte viac účastníkov z iných škôl nielen nášho mesta, ale aj regiónu, čím by sa zvýšila konkurencia, jeho úroveň a taktiež popularita stolného tenisu, ktorý už neodmysliteľne patrí k histórii a súčasnosti nášho mesta.

Text: Mgr. Peter Čarnoký, foto: JK