Šport

Športové úspechy detí z Detského domova v Dobšinej

Stáva sa už tradíciou, že sa každoročne naše deti zúčastňujú Športových hier detí z detských domovov. Tento rok prebehlo dňa 30.05.2017 najprv regionálne kolo, ktorého organizátorom bol náš Detský domov v Dobšinej. Súťažilo sa v priestoroch miestnej základnej školy, ktorá nám ich ochotne zapožičala. Účasť prijalo 10 detských domovov. Sme radi, že najviac sa darilo práve našim a v súťaži družstiev sme so ziskom 228 bodov dominovali pred Michalovcami – 174 bodov a Veľkými Kapušanmi – 165 bodov, kde sa súťažilo v troch kategóriách.

Na najvyššom stupni sa objavili už tradične súrodenci Lukáš a Gabika Polaneckí, ktorí ovládli súťaž v stolnom tenise a to v dvojhrách ako i v zmiešanej štvorhre. Vo vrhu guľou a v behu na 800 metrov dominovala Vanesa Gonová. 800 metrov vyhral i Jakub Polanecký a Marcela Horváthová. Na zlatý stupienok sa ešte postavili: Miro Čonka – 1500 metrov, Peter Škriputa – diaľka, Patrik Csocso – skok do výšky.

Gabika Polanecká, Vanesa Gonová, Marcela Horváthová a Dominika Lovášová  – štafeta 4 x 100 metrov. Patrik Csocso, Marko Dongo, Christofer Lováš a Dávid Čonka – štafeta 4 x 100 metrov.
2. miesto obsadili: Dávid Čonka – 800 metrov, Jakub Poalanecký – skok do výšky, Lukáš Polanecký – skok do výšky, Dominika Kroščenová – diaľka, Katka Tomesová – 800 metrov, Vanesa Škriputová – 300 metrov, Miro Čonka – 100 metrov, Samuel Lévay – 60 metrov.
3. miesto získali: Klaudia Čonková – vrh guľou, Jakub Polanecký – stolný tenis, Virginia Janová – stolný tenis.

Na celoslovenské kolo nám postúpilo celovo 16 detí. Súťaže v stolnom tenise sa uskutočnili 12.06.2017 v Ružomberku, kde opäť nesklamali Gabika a Lukáš Polaneckí a potvrdili svoju dominanciu v rámci celého Slovenska. Vyhrali všetky hlavné kategórie, dvojhry i spoločnú štvorhru. Výborne ich doplnil ich brat Jakub, ktorý vybojoval 2. miesto. Všetci traja postúpili na medzinárodné hry do Maďarska, kde budú reprezentovať Slovensko.

Ďalšie dva dni sme strávili v Šamorín v jednom z najkomplexnejších športových areálov v strednej Európe. Pre naše deti bolo veľkým zážitkom súťažiť na nádhernom atletickom štadióne, kde o pár dní súťažili na mítingu P-T-S olympijskí víťazi, či majstri sveta. Aj tam sa nám podarilo výrazne zabodovať. Ako celok sme obsadili krásne 2. miesto. K tomuto skvelému výsledku prispeli najviac 1. miestami: M. Horváthová – 800 metrov, P. Csocso – skok do výšky, G. Polanecká, D. Lovášová, K. Kanaszová, a M. Horváthová – štafeta 4 x 100 metrov. Čerešničkou na torte bolo ocenenie našej Gabiky Polaneckej za najúspešnejšiu športovkyňu majstrovstiev.

Všetkým deťom patrí vďaka za vzornú reprezentáciu nášho zariadenia i mesta. Veľké poďakovanie patrí pani riaditeľke a výchovným pracovníkom, ktorí deti v týchto činnostiach podporujú a vytvárajú im vhodné podmienky na ich všestranný rozvoj.