Šport

Športové dni v Detskom domove Dobšiná

V priestoroch telocvične Detského domova v Dobšinej sa dňa 17. apríla uskutočnil „Stolnotenisový turnaj detí detských domovov“, ktorý je súčasťou „Regionálnych hier“. Náš detský domov reprezentovali súrodenci Gabika a Lukáš Polaneckí, Viktor Lováš a Samanta Janová. V konkurencii šiestich detských domovov naši stolnotenisti získali všetky prvé miesta a to kategórií jednotlivcov a aj zmiešaných štvorhrách. O víťazstvo sa zaslúžili súrodenci Polaneckí a tretie miesto obsadil V. Lováš.

V sobotu 25. apríla v areáli miestnej Základnej školy v Dobšinej, sme pre naše deti zorganizovali „Športové hry“, ktoré sú predprípravou na „Regionálne športové hry detí detských domovov“. Do jednotlivých športových disciplín sa zapojila väčšina detí žijúcich v detskom domove v Dobšinej. Chlapci a dievčatá súťažili v troch kategóriách a to od 0 -10 rokov, od 10 – 15 rokov a od 15 a viac. Na tomto dni sa bežali trate na 50, 100, 300, 800 a 1200 metrov, skákalo sa do výšky i do diaľky a zaradený bol aj vrh guľou.

Každý zo súťažiacich sa snažil podať čo najlepší výkon, pretože víťazi budú reprezentovať náš detský domov na Regionálnych hrách. Deti boli za svoje výkony ocenené diplomami a sladkosťami. Akcia bola vydarená a aj počasie nám bolo priaznivo naklonené. Ďakujeme vedeniu Základnej školy v Dobšinej za zapožičanie svojich priestorov.