Spoločnosť Mestské lesy bude viesť Dobšinčan

Dnešné zasadanie mestských poslancov v Dobšinej sa nieslo v duchu voľby konateľa najbohatšej mestskej spoločnosti, Mestských lesov Dobšiná s.r.o. Po tom, čo mesto z funkcie konateľa na začiatku marca uvoľnilo Ing. Vlastu Ruppovú, bola vedením tejto spoločnosti dočasne poverená Ing. Helena Lacková. Následne bolo vyhlásené výberové konanie na tento post a práve dnes boli mestským poslancom predstavení kandidáti, ktorí prešli výberovým konaním a postúpili do ďalšieho kola. Pred poslancov mesta predstúpili dovedna traja kandidáti, o ktorých mali právo poslanci Dobšinej hlasovať.

Ako informoval Zoltán Kubányi, predseda dozornej rady Mestských lesov Dobšiná: „Dňa 05. mája prebehlo výberové konanie záujemcov o post konateľa Mestských lesov. K tomuto dátumu sa prihlásilo deväť uchádzačov, z ktorých pre procesné chyby v prihláškach boli traja vyčlenení a pred komisiu sa postavilo šesť záujemcov.“ Päťčlenná komisia následne hodnotila každého uchádzača bodovým systémom. Najviac bodov získal Ing. Ján Vavrek, nasledoval Marcel Kollárik a Ing. Stanislav Stankovič, ktorí postúpili do najužšieho výberového kola, ktoré prebiehalo na pôde mestského parlamentu.

Následne dostali slovo samotní kandidáti, na ktorých sa s otázkami mohli obrátiť aj poslanci. Po krátkych prezentáciách deväť prítomných mestských poslancov pristúpilo k tajnej voľbe, proti ktorej hlasoval iba poslanec Ján Slovák (nezávislý), pričom zdôvodnil svoje hlasovanie tým, že verejnosť má právo vedieť ako hlasovali jej volení zástupcovia a hlasovania o tajnej voľbe sa zdržal poslanec Branislav Tokarčík (SNS). O každom z troch kandidátov sa hlasovalo jednotlivo a poslanci hlasovali takto:

Za Ing. Jána Vavreka nehlasoval nik, dvaja poslanci sa zdržali a proti bolo 7 poslancov. Za Marcela Kollárika hlasovalo 8 poslancov, proti bol iba jeden a po tomto výsledku, ktorý potvrdil jasný záver, sa v prípade Ing. Stanislava Stankoviča od hlasovania úplne upustilo, keďže hlasovanie stratilo reálny význam. Konateľom Mestskej spoločnosti od 1. júna 2014 sa stal Dobšinčan Marcel Kollárik, ktorý mal podľa poslancov najlepšie predpoklady na výkon tejto náročnej funkcie. Celý priebeh voľby konateľa spoločnosti Mestské lesy Dobšiná s.r.o. vám prinášame vo forme fotografií a kompletného videa.

{gallery}foto_zastupitelstvo/konatel_msl{/gallery}

Foto & video: Redakcia MD