Kultúra

Slávnostná akadémia s rómskymi tancami a piesňami

V stredu 25. novembra sa priestory Mestského kultúrneho strediska v Dobšinej rozozvučali rómskymi piesňami a tancami. Občianske združenie Detstvo deťom v spolupráci s OZ Roma Dobšinatar usporiadali slávnostnú akadémiu. Na tej si všetci diváci mohli vypočuť piesne, ktoré sa viažu k rómskej kultúre, no tiež vidieť tance a tradičné rómske pestrofarebné kroje. V dvojhodinovom programe sa na pódiu predstavili najmenší škôlkari, tiež deti a mládež, ktorí navštevujú OZ Detstvo deťom a jeho záujmové činnosti. Vyvrcholením programu bolo vystúpenie rómskeho súboru OZ Roma Dobšinatar, ktorý zožal len nedávno veľký úspech umiestnením sa na 1. mieste v regionálnej súťaži rómskych tancov v Gemerskej Vsi.

Text & foto: Red. JK