Kultúra

Škôlkari v roli mladých hasičov

Tak ako po minulé roky, aj tento rok, mali deti MŠ v Dobšinej vo štvrtok, 22. 10. 2015, možnosť navštíviť priestory hasičskej zbrojnice, ktorá bola v roku 2010 zrekonštruovaná z nenávratného finančného príspevku z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Regionálneho operačného programu. Cieľom návštevy bola obhliadka a prezentácia zbrojnice, ktorú viedla pani Vierka Krížová a pán Ivan Garan, veliteľ Dobrovoľného hasičského zboru v Dobšinej. Pre žiakov si pripravili krátku prednášku o hasičskom výstroji, výzbroji, technike a s ochotou odpovedali na všetky zvedavé otázky. Pri zdvihnutí takmer všetkých rúk na otázku „Kto sa chce stať hasičom, keď vyrastie?“ ich pani Krížová oboznámila s možnosťou prihlásiť sa do záujmového krúžku mladých hasičov. Nasledovala obhliadka priestorov budovy, po ktorej sa deti presunuli von. Tu bolo pre nich pripravených ešte niekoľko prekvapení v podobe ukážky zvolávania hasičov pomocou hasičskej sirény, či prehliadky hasičských áut a techniky v garáži. No najviac sa im páčila možnosť sedieť v ozajstnom hasičskom aute. Milým bonusom na záver boli sladké odmeny od primátora mesta Dobšiná Jána Slováka. Úsmev na ich tváričkách svedčil o tom, že sa im exkurzia naozaj páčila.

Bc. Darina Chovancová