Kultúra

Škôlkari v pohybe – detská olympiáda v Dobšinej

23.mája 2017 sa konala detská olympiáda 2017 s názvom „ Škôlkari v pohybe“. Na olympiáde súťažili deti z 11-tich materských škôl (MŠ) v pôsobnosti Školského úradu v Dobšinej a aj deti z Komunitného centra (KC) v Dobšinej. O ceny na prvom ročníku detskej olympiády bojovalo dovedna 55 škôlkarov. V piatich športových disciplínach, a to hladký beh na 20 metrov, skok do diaľky z miesta, hod do diaľky malou basketbalovou loptou, hod do diaľky kriketovou loptičkou a hod do cieľa si zmerali sily v Centre voľného času v Dobšinej. Skok vo vreci a chôdza po lane boli nesúťažné disciplíny. Slávnostný nástup účastníkov na športový areál prebiehal počas hudobného sprievodu – Olympijskej hymny.

Po odznení príhovoru a príchodu dvoch maskotov Prvej stavebnej sporiteľne, bobra a lišiaka, sa deti rozišli na jednotlivé stanovištia. Maskoty sprevádzali celú akciu a mali u detí veľký úspech. Ako hosť nás uctil svojou návštevou jeden zo sponzorov Pán Iľov z Prvej stavebnej sporiteľne v Rožňave.

Športové aktivity deti hravo zvládli a boli za to ocenené hodnotnými darmi a diplomami. Táto akcia splnila svoje očakávanie, a to prehĺbenie spolupráce materských škôl v okolí a vytváranie neformálnych vzťahov. Deti sa mohli zoznámiť so športom, trénovať svoju odvahu, prekonať strach a obavy. Zo slnečného dopoludnia si deti mohli odniesť okrem hodnotnej odmeny aj krásny zážitok. Podujatie podporili: primátor mesta Dobšiná, Prvá stavebná sporiteľňa Rožňava, Mestské lesy Dobšiná s.r.o., Olympijský klub Gemer, Natália Černaj s.r.o. Rožňava, TEKRAN Dobšiná za čo im srdečne ďakujeme.

Mgr. Monika Dúdorová, foto: JK & školy