Kultúra

Séria prednášok: Pravda o drogách v Dobšinej

 

Už  po druhýkrát od januára 2014 robil Peter Remper, zástupca Občianskeho združenia Slovensko bez drog prednášky o ich škodlivosti.  Päť prednášok s názvom „Pravda o drogách“, ktoré sa konali 6.2.2017 určite obohatili 190  žiakov druhého stupňa základnej školy Zimná 190 v Dobšinej. Na prednáškach sa zúčastnilo aj 12 učiteľov. Žiaci na prednáške mohli tiež diskutovať a pýtať sa prečo drogy škodia. Deti sa dozvedeli viac tém o škodlivosti drog, napríklad uvedomenie si, prečo ľudia berú drogy, ako drogy škodia telu človeka, ako deštruktívne pôsobia na myseľ aj nervový systém. Otvorená bola aj  téma alkoholu a prečo je škodlivá marihuana si vypočuli hlavne starší žiaci 8 a 9 ročníka.  Žiaci boli dobrí a komunikovali veľmi dobrým spôsobom.

Na konci  prednášky dostali žiaci aj informačnú brožúrku o škodlivosti drog s názvom Pravda o drogách a mladší zložili sľub protidrog šerifa. Tak isto sa mohli vyjadriť aj písomne, anonymne na kúsok papiera.

Napríklad v 7. ročníku napísali: 1. Prednáška mi dala istotu že drogy sú škodlivé, drogy, alkohol, marihuana škodia zdraviu. 2. Dozvedel som sa nejaké veci o drogách a ovplyvní to môj názor keď sa taká vec naskytne, čiže už viem, že s tým nechcem prísť do styku. A prednáška bola úžasná. 3. Rozhodol som sa nebrať drogy, ani v budúcnosti. 4. Nikdy nebudem brať drogy. V 5. ročníku: Bolo to zaujímavé a bolo to poučné. A bolo to zaujímavé a pravdivé. A dúfam, že aj ďalšia generácia bude bez drog.

Peter Remper

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »