Šport

Rybári z Dobšinej zahájili sezónu

 

Mestská organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Dobšinej (MO SRZ) má dlhoročnú tradíciu a začiatky rybárstva v našom meste treba hľadať už v roku 1930. Vznik terajšej organizácie sa datuje na rok 1952. Rybolov svojich priaznivcov aj dnes nachádza od najmladších až po seniorov. Azda najrozšírenejšou rybou je v našej oblasti pstruh, ktorého sezóna sa začala 16. apríla. MO SRZ v Dobšinej v súčasnosti združuje vyše 100 členov, z toho 6 žien a 6 detí. Do našej oblasti patria štyri lovné revíry, nádrže Vlčia Dolina, Vyrovnávacia nádrž niže mesta, no tiež toky Dobšinský potok a rieka Slaná. Spolu sa Dobšinský revír rozkladá na 26,5 km tokov a 10,5 ha nádrží.

Stretli sme sa s pánom Milanom Lukáčom, tajomníkom MO SRZ v Dobšinej, ktorý nám povedal viac o zahájení tohtoročnej sezóny, ale aj súvislostiach, či plánoch organizácie. „Každoročne do povinného zarybňovania násadami investujeme 7000 kusov pstruhov do našich tokov. Čo nás však veľmi mrzí je fakt, že od začiatku roka je náš Dobšinský potom skoro prázdny. Po príčine pátrame, no vieme už teraz, že nás bude čakať dorybnenie lovnými rybami a to 100 kg každý mesiac na všetkých tokoch.“

Pstruh môže byť lovený od veľkosti 25 cm a najkrajší úlovok zaznamenal pán Milan Kičura, ktorý na „Vyrovnávačke“ chytil pstruha dúhového o veľkosti 67 cm a váhou 4,28 kg.  Rybári z Dobšinej tiež zabezpečujú aj starostlivosť o životné prostredie. V spolupráci so Správou povodia Hornádu a Bodvy plánujú aj v tomto roku realizovať brigádu, kde vyčistia od odpadu najmä okolia nádržových lovných revírov. Napríklad v roku 2014 sa takto vyzbieralo až 35 vriec odpadu len v okolí Vyrovnávacej nádrže niže mesta.

Red. -JK- , foto MO SRZ Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »